Hit enter after type your search item
ERASMUSGRAM

Erasmus'tan daha fazlası

Estonya’da ESC Gönüllülük Projesi

img

Estonya Open Youth Centres (AEYC),  ülke çapındaki Estonya gençlik merkezlerini birbirine bağlamak amacıyla 9 Kasım 2001’de kurulan ülke çapında çatı organizasyondur.

Şu anda derneğin 226 gençlik merkezi ile 81 üyesi bulunmaktadır. 2015 yılından bu yana AEYC, AGH ve ESC koordinasyon kuruluşudur.

ESC Gönüllülük Ortaklığı projesi “Open Youth Work”, fırsatları teşvik etmek ve uluslararası gençlik çalışmalarının kalitesini iyileştirmek, saygı ve hoşgörü geliştirmek, sosyal ve kültürel çeşitliliği desteklemek ve gençler, gençlik çalışanları ve topluluk üyeleri arasında uluslararası ve çok kültürlü faaliyetler ve toplumsal yaşam için yeterlilikleri geliştirmeyi amaçlar

Ev sahibi kuruluşlar, çocuklar ve gençlerle çalışma konusunda biraz deneyim sunabilecek veya gençlik çalışması faaliyetlerine katkıda bulunmak için yüksek motivasyona ve inisiyatif duygusuna sahip gönüllüler arıyor.

Gönüllülük hizmeti sırasında, katılımcı gençlik merkezinin günlük faaliyetlerine dahil olacak ve ev sahibi topluluktaki ilgili ortaklarla girişimler ve işbirliği için fırsatlar sağlanacaktır.

Katılımcı kendi gönüllülük yolculuğunu birlikte oluşturabilecek ve kendi fikir ve becerileriyle katkıda bulunabilecektir.

Gençlik merkezleri, farklı geçmişlere sahip gençlerle çalışma ve sosyal olarak kapsayıcı olma kapasitesine sahiptir.

Faaliyetlerinde esnektirler, farklı bakış açıları sunarlar ve eleştirel düşünme ve hoşgörü geliştirirler.

Taban düzeyinden başlayan gençlerin katılımı, sosyal içerme ve karşılıklı diyalog için bir anahtardır. Gelecek böyle yapılır.

Gönüllüye hangi imkanlar sağlanacaktır?

Seyahat masrafları,  CIGNA sigortası

Aylık 120 € cep harçlığı, Aylık 180 € yemek yardımı

Konaklama

Gerekirse iş ile ilgili ulaşım

OLS Estonca dil kursu (isteğe bağlı İngilizce)

Ulusal Ajans ile varışta ve dönem ortası eğitim

Diğer uluslararası gönüllülerle toplantılar

Gençlik merkezinde işle ilgili eğitim ve hazırlık

İş yerinde size talimat verecek öğretmen

Mentor – günlük yaşamda rehberlik edecek iş yeri dışında bir arkadaş

Projenin bilgi paketine erişmek için tıklayınız

Başvuru formuna erişmek için tıklayınız

Daha fazla kişinin faydalanması için sosyal medya hesaplarınızdan paylaşmak ister misiniz ?
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Pin on Pinterest
Pinterest

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This div height required for enabling the sticky sidebarAd Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
%d blogcu bunu beğendi: