Hit enter after type your search item
ERASMUSGRAM

Erasmus'tan daha fazlası

Youthpass Sertifikası Nedir ? Bana Neler Kazandırır ?

img

Youthpass sertifikası, katıldığınız Avrupa Birliği programları kapsamında gerçekleşen proje sonrası aldığınız, kişisel öğrenimlerinizin çıktılarından olan sertifikadır. Yaygın öğrenim teknikleri kapsamında gerçekleşen proje sonrası aldığınız bu sertifikanın size çok fazla kapı açan belge olması ve yurt içi ve yurt dışı iş başvurularınızda bu belgenin geçerliliğinin olması, hatta İngiltere’de alınan oturum izninde youthpass sertifikasının etkisinin olduğu bilgisini de alıyoruz.

Youthpass’in ana fikri; Avrupa genelinde gençlik çalışmalarının görünürlüğü ve bilinirliğini daha fazla arttırmaktır. Gençlik çalışanlarının istihdam olanaklarını arttırmak ve gençlerin katılımını teşvik etmektir.

Youthpass sertifikasının CV’nize çok büyük katkı sağladığını ve Avrupa çapında geçerliliği olduğunu unutmamak gerekiyor. Katıldığınız programlara dahil olma ve yeterliliklerinizin resmi bir belgesi olan bu sertifikanın kariyeriniz için önemli bir etkisi olduğunu unutmayalım

Youthpass sertifikası her dilde hazırlanabilir. Uluslararası geçerliliği olması açısından ingilizce dilinde olması gerekir. Örnek vermek gerekirse, Çekya’da katıldığım bir eğitim kursu projesinde hem ingilizce hem çekçe dillerinde europass sertifika aldım. Çekya’da daha sonra başvuracağım bir program ya da iş başvurusu için Çekçe youthpass sertifikasının önemi büyük olacaktır

Youthpass sertifikası 2 kısımdan oluşmaktadır.  

Birinci kısım, katılımcının kişisel bilgileri ve proje ile ilgili bilgileri içerir

İkinci kısım ise 8 (sekiz ) anahtar yeterliliği  üzerinden öğrenme çıktıları ve yeterliliklerini tanımlar. Bu kısımı doldurmak tercihe bırakılmıştır, zorunluluk yoktur. 

YOUTHPASS 8 ANAHTAR YETERLİLİK

  1. Anadilde iletişim
  2. Yabancı dilde iletişim
  3. Matematiksel ve temel bilimsel, teknolojik yeterlilik
  4. Dijital / Sayısal yeterlilik
  5. Öğrenmeyi öğrenmek
  6. Sosyal yeterlilik 
  7. İnsiyatif kullanma ve girişimcilik yeterliliği
  8. Kültürel farkındalık ve ifade edebilme yeteneği
Daha fazla kişinin faydalanması için sosyal medya hesaplarınızdan paylaşmak ister misiniz ?
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Pin on Pinterest
Pinterest

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This div height required for enabling the sticky sidebarAd Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
%d blogcu bunu beğendi: