Hit enter after type your search item
ERASMUSGRAM

Erasmus'tan daha fazlası

Toplum Gönüllüleri Vakfı Burs Başvurusu

img

Toplum Gönüllüleri Vakfı tarafından sağlanan burs programının kapsamı dahilinde  2020 – 2021 akademik yılının burs başvurusu başladı.

Başvuruları sıralarken  maddi gereksinimini , akademik başarısını  ve gönüllük deneyimini veya potansiyeli gibi kriterleri değerlendiriliyor.

Her sene 10 bin üzerinde burs için başvuru alınıyor. Bu dönem ise başvuracak olan adaylara,  Gençlik Bursları ve Öğretmen Çocuğu Bursu için toplamda 200 yeni öğrenci için  burs olanağını  sağlanacaktır.

Başvuru dönemi kapatıldıktan sonra başvuruların değerlendirilmesi yapılacak ve kısa listeye girecek olan adaylar ile Burs mülakatlarını Ekim ayı içerisinde gerçekleşecek. Burs Mülakatlarını Online olarak gerçekleşecek. Başvuran adayların başvurusu eğer  olumsuz sonuçlanmışsa adaylar  e-mail ile bilgilendirilmesi 11 Kasımda yapılacak

Gençlik Bursları ve Öğretmen Çocuğu Bursları için başvuru yapacaksanız linkte bulunan “Başvuru Yap” butonuna tıklayıp gerçekleştirebilirsiniz.

 

  • Öğretmen Çocuğu Burs Fonu başvurusu yapacak olan adaylar da Gençlik Bursları formları üzerinden yapacaktır. Öğretmen Çocuğu Burs Fonu için başvuruyu yapabilmeniz için formda anne ya da babanızın öğretmen olduğunu belirtiniz
  • Burs başvuruları için  herhangi bir bölüm kriteri bulunmuyor.
  • Burs başvurusu sadece  form aracılı ile  alınacak.
  • Burs başvurusu için tarih  1 Eylül – 15 Eylül 2020 tarihi aralığında yapılacak.

BURS PROGRAMLARI

 

Gençlik Bursları:

 

Bu burs fonu için Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları , Türkiye’de bulunan üniversitelerde  lisans veya önlisans seviyesinde  öğrenimi gören öğrenciler başvuru yapacaktır

 

– Üniversite için  yeni kayıt yaptıran öğrenciler, dikey geçiş yapanlar ve hazırlık sınıfını bitiren 1.sınıfa başlayacak öğrenciler ise  “yeni sınıf” kapsamında olacaktır.

– 2.sınıf, 3.sınıf, 4.sınıf ve üstü sınıflarda  okuyacak öğrenciler “ara sınıf” kapsamında olacaktır.

– Yeni ve ara sınıfta okuyanlar için iki ayrı form bulunmaktadır.  Yeni sınıf veya ara sınıf olma durumunuzu göz önüne alarak Gençlik Ara Sınıf veya Gençlik Yeni Sınıf bursuna  başvurunuzu  yapabilirsiniz

Detaylı bilgi ve başvuru için tıklayınız

Daha fazla kişinin faydalanması için sosyal medya hesaplarınızdan paylaşmak ister misiniz ?
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Pin on Pinterest
Pinterest

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This div height required for enabling the sticky sidebarAd Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
%d blogcu bunu beğendi: