Sabancı Vakfı Burs Başvuru Duyurusu

EĞİTİM / BURSLAR

Sabancı Vakfı Burslarını başarılı olan ve maddi destek ihtiyaç sahibi öğrenciler için verilecektir , geri ödeme ve hizmet yükümlülüğü getirmemektedir . Burslar, Ekim-Haziran ayları arasında  9 ay boyunca öğrencinin banka hesabına havale edilecektir.

Her sene Yükseköğretim Kurumları Sınavında (YKS) üstün başarı gösteren öğrencilere  verilen “Üniversiteye Giriş Bursu” dışında yine YKS’de üstün başarıyı gösteren ve Sabancı Vakfı’nın belirlediği “Kalkınmada Öncelikli İllerdeki Liselerden Mezun Öğrenciler” ile “Engelli Öğrencilere” de burs sağlanıyor. Ayrıca, VİSTA Turizm ve Seyahat A.Ş.’nin şartlı bağışı ile “Sabancı Vakfı-Vista Bursu” uygulanıyor. Şartlı bağışçılar tarafından belirlenen kriterlere göre verilen burslar için “Diğer Burslar” sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

1974 yılında kurulan ve bugüne dek  48.000’den fazla burs veren Sabancı Vakfı burs programı için her sene 400 yeni öğrenci ekleniyor, eski bursiyerlerle birlikte senelik bursiyer sayısı 1.500 civarında olmaktadır.

Sabancı Vakfı Bursları üniversiteye yeni giren öğrencilere belirtilen koşullarda verilmektedir. Ara sınıf öğrencileri için, ikinci öğretim öğrencileri ve lisansüstü öğrencileri için burs verilmiyor.

Başvuru için tıklayınız
Daha fazla kişinin faydalanması için sosyal medya hesaplarınızdan paylaşmak ister misiniz ?
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Pin on Pinterest
Pinterest
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Anadolu Vakfı Burs Başvuruları Başladı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir