Hit enter after type your search item
ERASMUSGRAM

Erasmus'tan daha fazlası

Polonya Yaz Dönemi Gençlik Değişimi Projesi

img

Polonya Ulusal Ajansı’nın finanse ettiği ‘Without Mum And McDonalds’ isimli  Erasmus+ Gençlik Değişimi projesi için Türkiye’den 7 katılımcı aranıyor.

Proje 21 Temmuz – 4 Ağustos tarih aralığında gerçekleşecektir.

Proje nerede gerçekleşecektir?

Polonya Wroclaw’ da gerçekleşecektir.

Proje için aranan yaş aralığı 17-22

Toplam 7 katılımcı seçilecektir.

PROJE ÖZETİ

“Annesiz ve McDonald’s” projesi, verimli, sağlıklı, ekonomik ve lezzetli yemek hazırlama becerilerini genişleterek kendilerine bakma becerilerini kazanmak isteyen gençlerin bir girişimidir.

Katılımcılar tarafından temsil edilen bireysel ülkelerin mutfaklarına dayalı olarak bu yetkinlikleri elde etmek istiyoruz. Proje sayesinde bağımsızlığımızı ve bağımsızlığımızı artıracağız. Sağlıklı beslenme ilkelerini öğrenecek ve fast food, işlenmiş ürünler ve koruyucuların tehlikeleri hakkındaki bilgilerimizi genişleteceğiz.

Amacımız mutfakta bağımsız ve güvenli bir şekilde çalışmayı, sağlıklı ve besleyici yemekler hazırlamayı öğrenmektir. Ayrıca, ebeveynleri tarafından giderek daha fazla yardım gören, böylece sorumluluk ve beceriklilik duygularını kaybeden gençler arasındaki bağımsızlık eksikliği sorununu da çözmek istiyoruz.

Projenin ana varsayımı, sağlığımız, refahımız ve beyin aktivitemiz üzerinde büyük etkisi olan iyi beslenme alışkanlıklarını teşvik etmek ve düzenli fiziksel aktivite yapmaktır.

Proje kapsamında her bir ulusal mutfak bazında iyi, sağlıklı, hızlı ve ucuz yemeklerin nasıl pişirileceğini öğreneceğiz. Farklı diyetleri inceleyeceğiz ve sağlığımız üzerindeki etkilerini kontrol edeceğiz, bu diyetlerle bağlantılı yemekleri öğreneceğiz.

Farklı türde mutfakları ziyaret edeceğiz ve kütle, bar ve evde beslenme arasındaki farkları düşüneceğiz. Fiziksel aktivitelerin kurallarını ve bunların sindirim ve vücut üzerindeki etkilerini öğreneceğiz.

Bu alandaki bazı özel egzersizleri öğreneceğiz. Yemeğin güzel olması için nasıl dekore edileceğini ve sofrada bazı lezzet kurallarını öğreneceğiz. Salata, atıştırmalık ve milli yemeklerin nasıl hazırlanacağını ve baharat kullanımını öğreneceğiz.

Öngörülen faaliyetler, yemek pişirme becerilerimize güçlü bir şekilde yardımcı olacak, bize beslenme alanında gerekli bilgi birikimini ve farkındalığı sağlayacaktır. Ayrıca bize mutfakta beceriklilik ve bağımsızlık duygusu verecekler.

Projemizde, gerçekleştirilen faaliyetlere dayalı olarak, çeşitli milletlerin mutfaklarından kullanılmış tarifler ve beslenme ile ilgili rehberler (örn. savoirvivre, diyetler, besin değerleri, koruyucular vb.) içeren bir elektronik yemek kitabı geliştireceğiz.

Bu materyalleri, bu alandaki farkındalıklarını genişletmek ve bağımsız sağlıklı beslenme için daha yakın fırsatlar getirmek için akranlarımızın ortamlarında dağıtacağız.

Projeden edinilen deneyim, öğrenme ve edinilen pratik bilgileri paylaşarak, daha bağımsız, organize, insanlara ve diğer kültürlere açık olacağız. Kendimize bakma yeteneği, aile evlerimizden uzak yerlerde okul veya iş seçimleri yapmamızı sağlayacaktır.

Ebeveynlerimizden bağımsız olmak, eğitim ve çalışan fırsatlarımızı genişletecek ve etkili gelişim olanaklarını artıracaktır.

Grup, Wroclaw’daki Youth Hostel’de ağırlanacak. 2-6 katılımcı için odalar sunuyoruz

Projenin gönderici kuruluşu: KARASU GENCLIK, SANAT VE SPOR KULUBU DERNEGI (Turkey)

Koordinatör kurum: Stowarzyszenie Inicjatyw Kulturalno-Spolecznych “PROGRES” (Poland)

Başvuru formuna erişmek için tıklayınız

Son başvuru 25 Haziran saat 23:59 dur.

Daha fazla kişinin faydalanması için sosyal medya hesaplarınızdan paylaşmak ister misiniz ?
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Pin on Pinterest
Pinterest

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This div height required for enabling the sticky sidebarAd Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
%d blogcu bunu beğendi: