Hit enter after type your search item
ERASMUSGRAM

Erasmus'tan daha fazlası

Macaristan , Pécs Gönüllülük Projesi

img

Türkiye’den başvurular kabul ediliyor.

 

AKTİVİTE AÇIKLAMASI

Gençler geri dönüşümün önemini öğrenir, günlük yaşamda kullanılabilecek teknikler edinir ve aynı zamanda yaratıcı geri dönüşüm seanslarına liderlik edebilir hale gelir.

Sosyal girişim – Gençler, planlama aşamasından uygulama ve pazarlama sürecine kadar temel girişimcilik becerilerini öğrenir, sosyal girişimciliğimizin nasıl çalıştığını öğrenir ve ürünler üretir.

 

Kültürel çeşitlilik – Onları kültürel ve sanatsal faaliyetlere dahil ediyor: organize etme ve sergiler düzenlemek.

 

Kültürel çeşitliliği kucaklamak için geziler, müze ziyaretleri, uluslararası günler düzenleniyor.

Geleneklerin yeniden canlandırılması – Kırsal bölgenin geleneklerini aramak, kültürel hazineleri korumak, gelenekleri beslemek ve yaratıcı geri dönüşüm yöntemini kullanarak onları yeniden yorumlamak.

KONAKLAMA, YEMEK VE ULAŞIM DÜZENLEMELERİ

Ökográf Derneği, projenin başında Macaristan’a gelmek ve proje sonunda Macaristan’dan ayrılmak dahil olmak üzere her bir gönüllü için mevcut olan maksimum miktara kadar olan seyahat masraflarını karşılayacaktır.

3 gönüllü, Pécs’te şehir merkezine yakın ayrı apartmanlarda kentsel alanda yaşayacak. Evde internet bağlantısı ve mutfakta tüm ekipmanlar, çamaşır makinesi, fırın, buzdolabı, saç kurutma makinesi, yatak, çarşaf, nevresim ve havlu bulunmaktadır.

Her gönüllü evin bir anahtarını alır. Her gönüllüye günlük 5 euro cep ve aylık yemek parası verilir.

 

ETKİNLİK SIRASINDA EĞİTİM

Gönüllüler, ev sahibi kuruluş tarafından sunulan etkinliklere haftada en az 30, en fazla 35 saat katılmaktadır.

Haftada 5 gün, çoğunlukla hafta içi çalışırlar ancak organizasyonun hafta sonu programı varsa hafta sonu çalışırlar. Gönüllüler haftada 2 gün ücretsiz, ayrıca ayda 2 ekstra ücretsiz gün alıyor.

KATILIMCI PROFİLİ

 

Biraz İngilizce konuşur musun? Yeni kültüre açık mısınız? Bu projenin konusu için motive ve ilgileniyor musunuz? Yeni beceriler, yöntemler, davranışlar öğrenmeyi sever misiniz? Avrupa’nın en zor dillerinden biri olan Macarca’yı öğrenmeye ve kullanmaya hevesli misiniz? Cevabınız evet ise, bu sizin için mükemmel bir proje olabilir!

Proje tarihleri: 01/10/2022 to 31/05/2023

 

NOT: Türkiye’den başvurular kapanmıştır

Daha fazla fırsata erişmek için Telegram kanalımıza katılabilirsiniz. Katılmak için tıklayınız

Daha fazla kişinin faydalanması için sosyal medya hesaplarınızdan paylaşmak ister misiniz ?
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Pin on Pinterest
Pinterest

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This div height required for enabling the sticky sidebarAd Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
%d blogcu bunu beğendi: