Hit enter after type your search item
ERASMUSGRAM

Erasmus'tan daha fazlası

Macaristan , Budapeşte Ağustosta 14 Günlük Gönüllülük Projesi

img

AKTİVİTE AÇIKLAMASI

 

Garden of Solidarity, Zsámbok köyünde yerel bir organik bahçeyi desteklemeyi amaçlayan bir ESC ekibi gönüllü çalışma kampıdır. Gönüllüler, pratikte agroekoloji, sürdürülebilir tarım ve topluluk pazarı bahçeciliği hakkında bilgi edinme şansına sahip olacaklar.

 

Çiftlikte, tohum ve bitkilerin ekimi ve çimlenmesi, sebze hasadı ve bahçe bakımı gibi günlük çalışmalara katılırken, toprak yenileyici organik tarım uygulamaları ve insan ölçekli çiftçilik hakkında ayrıntılı bilgi edineceksiniz.

Buna ek olarak, yerel gıda ağlarındaki zorluklar ve fırsatlar hakkında daha fazla bilgi edinme ve sosyal yardım ve topluluk oluşturmanın önemi hakkında daha fazla bilgi edinme şansına sahip olacaksınız.

 

KONAKLAMA, YEMEK VE ULAŞIM DÜZENLEMELERİ

Organik bahçeden pişirmek için gerekli malzemeler gönüllülere sağlanacak ve gönüllüler tarafından pişirilecektir.

Konaklama: biogarden bölgesinde çadırlar Seyahat masrafları ESC kurallarına uygun olarak düzenlenir ve karşılanır.

FAALİYET SIRASINDA EĞİTİM

 

Kampın başında ekip oluşturma oturumları ve hazırlık yapılacaktır. Gönüllüler hem pratikte hem de teoride agroekoloji, sürdürülebilir tarım ve topluluk pazarı bahçeciliği hakkında bilgi edinme şansına sahip olacaklar. Etkinlik sırasında mentorluk da verilecektir.

KATILIMCI PROFİLİ

 

18-30 yaş arası, olağanüstü bir topluluk gönüllülüğü deneyiminde yer alma coşkusuna sahip gönüllüler aranıyor.

Yaz aylarında bir biyobahçe üzerinde çalışmaya ve uzmanlardan sürdürülebilir tarım hakkında daha fazla bilgi almaya motive olmuş gönüllülere hoş geldiniz demek istiyor.

Proje tarihleri: 8 Ağustos – 23 Ağustos

Başvuru formu için tıklayınız

Daha fazla fırsata erişmek için Telegram kanalımıza katılabilirsiniz. Katılmak için tıklayınız

Daha fazla kişinin faydalanması için sosyal medya hesaplarınızdan paylaşmak ister misiniz ?
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Pin on Pinterest
Pinterest

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This div height required for enabling the sticky sidebarAd Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
%d blogcu bunu beğendi: