Hit enter after type your search item
ERASMUSGRAM

Erasmus'tan daha fazlası

Litvanya , Vilnius Ağustos ayında 7 Günlük Erasmus+ Projesi

img

Türkiye’den katılımcılar aranıyor!

 

Vilnius, Litvanya’da gerçekleşecek Erasmus+ Youth Exchange “Social Mediation” projesine davetlisiniz!

📆 Tarih: 3 – 11 Ağustos 2022

 

🏩 Yer: Vilnius, Litvanya

📌 Ülkeler: Litvanya, Türkiye, Gürcistan, Letonya, Polonya

 

👤Katılımcı sayısı: 6

🔊 Dil: İngilizce

🎂 Yaş: 20-30

“Sosyal MEDYA” projesinin fikri, sosyal medyada aldıkları bilgileri süzgeçten geçiren ve eleştirel düşünceye dayalı bir taban hareketi oluşturmak isteyen gençler tarafından geliştirildi.

Her gün sosyal medyada sahte haberlerle uğraşıyoruz ve bazen de dezenformasyonun kurbanı oluyoruz, sahte haberleri aile ve arkadaşlarla paylaşıyoruz. Son yirmi yılda Web, gerekli verileri almanın en hızlı, en kolay ve en erişilebilir yolu haline geldi.

Ne yazık ki sosyal medyada paylaşılan haberler çoğu zaman doğrulanmamış ve sahte olup bilgilendirmeden çok yanlış bilgilendirmeyi amaçlamaktadır. Günümüzde, İnternet’in bilgilendirici içeriğinin yerini, kışkırtıcı başlıklı tıklama tuzakları almıştır.

COVID-19 salgını, kökeni hakkında mitleri dolaşan, demokratik hükümetleri itibarsızlaştıran ve halkın güvenini, bütünlüğünü ve birliğini baltalayan sahte haber pandemisine neden oldu.

Facebook, YouTube, Instagram ve Twitter’daki aşı karşıtı aktivistler 59 milyondan fazla takipçiye ulaşıyor ve insanların aşı olup olmama kararlarını doğrudan etkiliyor ve bu da milyonlarca Avrupalı ​​için normal hayata dönüşü tehlikeye atıyor.

Bu nedenle, proaktif bir pozisyon alma ve sosyal medya manipülasyonlarıyla başa çıkmak için bir strateji geliştirme zamanı geldi.

Bu proje sırasında Litvanya, Ukrayna, Polonya, Türkiye, Gürcistan ve Letonya’dan aktif genç insanlarla birlikte çalışmanın, farklı geçmişlerden iyi uygulamaların paylaşılmasına ve sosyal medyada sahtecilik sorununa yeni çözümler üretilmesine yol açacağına inanıyoruz.

 

Eğitime ve yaygın eğitime, sahtekarlıkların üstesinden gelmenin temel bir bileşeni olarak inanıyoruz ve eleştirel düşüncenin erişimini projeye bağlı olanların ötesinde daha geniş bir insan yelpazesine doğru büyütmeye çalışıyoruz.

Projenin temel amacı, gençleri sosyal medya okuryazarlığı ve aldıkları bilgilere eleştirel düşünme uygulaması konusunda eğitmek için yenilikçi ve ilgi çekici bir yöntem geliştirmektir.

Proje, hayat boyu öğrenmenin yanı sıra gençlerin eğitim, mesleki ve kişisel gelişimini desteklediği için Erasmus+ programının genel hedefi ile uyumludur.

Proje, eleştirel düşünme ve sosyal medya okuryazarlığı için gerekli yetkinliklere sahip, aktif ve sorumlu Avrupa vatandaşları olmaları için gençlerin katılımına ve güçlendirilmesine katkıda bulunuyor. 6 Avrupa ülkesinden 36 gencin birlikte çalışması, sahte savaşçılar ağı kurması ve Avrupa projesine bağlanması için bir fırsat sunuyor.

ÖZET

✅ Son Başvuru Tarihi : 11.06.2022 – 21:00

✅ Konaklama, 3 öğün yemek ve projeyle ilgili diğer harcamaların %100’ü Avrupa Komisyonu tarafından karşılanmaktadır

 

Başvuru için tıklayınız

Daha fazla fırsata erişmek için Telegram kanalımıza katılabilirsiniz. Katılmak için tıklayınız

Daha fazla kişinin faydalanması için sosyal medya hesaplarınızdan paylaşmak ister misiniz ?
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Pin on Pinterest
Pinterest

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This div height required for enabling the sticky sidebarAd Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
%d blogcu bunu beğendi: