Hit enter after type your search item
ERASMUSGRAM

Erasmus'tan daha fazlası

Kanada 2025’e kadar 1,5 milyon göçmen alacak

img

Kanada’da, baby boomer olarak adlandırılan kuşağın iş hayatından çıkmasıyla meydana gelen boşluğu doldurmak istiyor.

Bu kapsamda 1,5 milyon yeni göçmen Kanada’ya yerleşmesi planlanıyor.

Kasım başında 2025’e dek senede 500 bin göçmen gelmesi bekleniyordu fakat fakat yapılan anketler bu sayının daha da üstüne çıkacağını ön görüyor.

 

 

Nüfusunu korumayı hedefleyen ve ekonomisini güçlendirmek isteyen Kanada, senelerdir oturum izni soruyan 405 bin kişiye süresiz oturum vererek ülkeyi daha çekici hale getirmeyi amaçladı. Doğum oranı düşük olan Kanada, batı ülkeleri gibi bu sorunla yüz yüze kalmış durumda.

 

Kanada’yı diğer ülkelerden farklı olan yönü ise ekonomik göçü desteklemesidir. Kanada’da sınırsız oturumu alanların hemen hemen yarısı yeteneklerinden ötürü aldı.

 

Hükümetin hedefi ise 2025’e kadar yüzde 60’a ulaşmasıdır. Kanada farklı ülkelerden farklı hedeflerle göçmen alıyor ve kabul ederken puan sistemi kullanıyor.

 

Kanada’da tarihsel olarak göçe karşı destek her zaman oldu.

 

Kaynak: BBC

 

Daha fazla fırsata erişmek için Telegram kanalımıza katılabilirsiniz. Katılmak için tıklayınız

Daha fazla kişinin faydalanması için sosyal medya hesaplarınızdan paylaşmak ister misiniz ?
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Pin on Pinterest
Pinterest

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This div height required for enabling the sticky sidebarAd Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
%d blogcu bunu beğendi: