Hit enter after type your search item
ERASMUSGRAM

Erasmus'tan daha fazlası

Güney Amerika, Bolivya’da Gönüllülük Projesi

img

FAALİYET AÇIKLAMASI

Medicos del Mundo, evrensel sağlık hakkı, insan haklarına dayalı cinsiyet ve savunmasız gruplara özel ilgi konularına odaklanan müdahalelerde geniş deneyime sahiptir.

Gönüllü, Cobija (Pando bölümünde) ve San Ignacio de Velasco (Santa Cruz bölgesinde) şehirlerinde yerleşik olacak ve Ülke Koordinasyonu ile Üs Koordinasyonlarının doğrudan denetimi altında olacaktır.

 

Sağlık alanında, özellikle cinsel sağlık ve üreme sağlığı alanında yerel ekiplere yardımcı olmanın yanı sıra yeni projelerin belirlenmesi ve tasarlanmasında, halihazırda uygulanmakta olan projelerin izlenmesi ve değerlendirilmesine destek vermekten sorumlu olacaktır.

 

Taban koordinasyon organlarıyla birlikte tanımlanıp planlandıktan sonra teknik-klinik ve birinci basamak sağlık hizmetleri kapasitelerinin güçlendirilmesinden sorumlu olacaktır. Belirlenen gerekliliklere göre, bu süreç yerel teknisyenlerin yanı sıra halk sağlığı sistemi görevlilerini de kapsayacak şekilde genişletilebilir.

 

KONAKLAMA, YEMEK VE ULAŞIM DÜZENLEMELERİ

 

Gönüllü, MdM’nin bölge ofislerinin bulunduğu Cobija ve San Ignacio de Velasco şehirlerinde ikamet edecek ve buradan belirlenen programa göre uygulanmakta olan projelerin müdahale alanına seyahat edecektir.

 

Konaklama; Gidiş dönüş uçuşları; vize ve aşılama masrafları; sağlık Sigortası; ve dağıtım sırasında temel ekipman (dizüstü bilgisayarlar ve telefon) sağlanacaktır.

 

İşle ilgili tüm seyahatler için ulaşım ve konaklama sağlanacaktır. Ayrıca kişisel harcamalarınız için aylık 600 € ödenek alacaksınız.

FAALİYET SIRASINDA EĞİTİM

Gönüllüler, insani yardım eylemleri ve güvenlik, toplumsal cinsiyet, psikososyal destek gibi belirli konularda eğitim yoluyla mesleki bilgilerini geliştirecekler… ve öğrenimlerine devam etmeleri için eğitim kaynakları sağlanacak.

 

Seçilenler, saha çalışmalarına başlamadan önce, görev ve pozisyonla ilgili farklı departmanlarla Madrid’deki MdM merkezinde brifingler/eğitimlerin yanı sıra çevre konularında zorunlu çevrimiçi eğitim alacaklar.

 

Eğitim oturumları, hem destekleyici kuruluşların hem de ev sahibi kuruluşun ülkelerinde gerçekleştirilecektir.

 

Başvuru için tıklayınız

 

Daha fazla fırsata erişmek için Telegram kanalımıza katılabilirsiniz. Katılmak için tıklayınız

Daha fazla kişinin faydalanması için sosyal medya hesaplarınızdan paylaşmak ister misiniz ?
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Pin on Pinterest
Pinterest
This div height required for enabling the sticky sidebarAd Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
%d blogcu bunu beğendi: