Hit enter after type your search item
ERASMUSGRAM

Erasmus'tan daha fazlası

Bulgaristan , Sofya 5 Günlük Erasmus+ Eğitim Kursu

img

Eğitim Kursu

8-14 Mayıs 2022 | Sofya, Bulgaristan

 

Neden dayanışma?

Dayanışma, Avrupa işbirliğinin temel direğidir. Tersine, dayanışma eksikliği Avrupa entegrasyonuna yönelik bir tehdidi temsil eder: Dayanışma olmadan Avrupa uyumu olmaz ve dolayısıyla Avrupa ülkeleri ve toplumlar arasında daha fazla bölünme olur.

AB dayanışması iki şekilde gelir: AB üye ülkeleri arasında devletlerarası dayanışma ve AB vatandaşları arasında kişilerarası dayanışma

Bu eğitim kursu, AB’deki dayanışmanın kişiler arası yönüne ve AB vatandaşlarının sınırlar arasında ve kendi yerel toplulukları içinde kurdukları bağlantılara odaklanmayı amaçlamaktadır.

Son Kovid krizi, toplumlar içinde uzun süredir devam eden bireyselleşme ve kutuplaşma sürecini gösterdi ve bu aynı zamanda sosyal uyumu da zorladı.

 

Toplulukların dayanışma içinde güçlendirilmesine katkıda bulunmak için gençlik çalışanlarının çapraz bir uzmanlıkla donatılması gerekir.

 

Uluslararası gençlik çalışmasında gençlik çalışanları arasında profesyonel akran öğrenimi için bir alan olarak bu eğitim kursu, iki belirli yetkinlik alanındaki yaklaşımlarına odaklanarak yansıtma fırsatı sunar:

1) Ağ Oluşturma ve Savunuculuk ve 2) Başkalarıyla anlamlı iletişim kurma.

Eğitimin amaçları şunlardır:

Dayanışmayı kucaklama ve teşvik etme ihtiyacı üzerinde düşünmek

Birinin toplum içinde bir gençlik çalışanı olarak rolünü yansıtması

Bir gençlik çalışanı olarak yaptığı işteki tutum ve değerleri yansıtmak ve geri adım atmaya ve yansıtmaya hazır olmak

Kişinin çeşitliliğe duyarlılığını ve açıklığını ve farklı görüşler ve çalışma yaklaşımlarıyla yüzleşmeye hazır olduğunu keşfetmek

Gençlerin geçmişi/bağlam/gerçekleri hakkında bilgi edinme isteğini yansıtmak

Yeni ortaklıkların ve işbirliği fırsatlarının katma değerini takdir etmek

4 temel taşı (Empati, Aktif Vatandaşlık, İnsan Hakları ve Kapsayıcılık) ve 7 kavram (Sosyal adalet, Fırsat eşitliği, Destek,

Toplulukları güçlendirme, Aktif katılım, Gönüllülük, Sorumluluk) üzerine kurulu çok katmanlı Dayanışma kavramını tanımak,

ESC Kaynak Merkezi tarafından yayınlandığı gibi

Başvuru için tıklayınız

Daha fazla fırsata erişmek için Telegram kanalımıza katılabilirsiniz. Katılmak için tıklayınız

Daha fazla kişinin faydalanması için sosyal medya hesaplarınızdan paylaşmak ister misiniz ?
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Pin on Pinterest
Pinterest

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This div height required for enabling the sticky sidebarAd Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
%d blogcu bunu beğendi: