Hit enter after type your search item
ERASMUSGRAM

Erasmus'tan daha fazlası

Bosna Hersek / Visoko 2 Ay ESC Gönüllülük Projesi Fırsatı

img

Proje  1 Haziran 2023’de başlayacaktır. 29 Temmuz 2o23 tarihinde sona erecektir

Proje, Bosna Hersek , Visoko şehrinde gerçekleşecektir

Proje süre aralığı: 2 ay

Projeye başvurmak  için aranan yaş aralığı şartı:  18-30

Bosna Hersek’te gerçekleşecek proje için 3 gönüllü aranmaktadır

 

Bosna Hersek için vizeye ihtiyacınız yoktur. Sadece pasaportunuz ile seyahat edebilirsiniz.

 

Proje süresi : 59 gün (57 gün+2 gün (yolculuk) )

 

Katılımcıların kuruluşun bünyesi dahilinde dönemsel olarak yapacağı aktivitelerde gençlere, çocuklara ve yoksullar için faaliyetleri uyguluyor.

1. Yardım için muhtaç sahibi ailelere yemek dağıtımını yapılması için mutfak atölyesinde görev alması.

2. Çocuklara yönelik düzenlenecek atölyelere katılması, aktiviteleri düzenleyerek uygulaması.

3. Piramit ismiyle bilinen tarihi ve turistik alan içerisinde  çevresel faaliyetlerde ve kazı çalışmasına katılmak, destek faaliyetlerini uygulaması  gibi görevleri üstlenecektir.

Projenin kapsamı dahilinde , programın kuralları gereği  gönüllülerin;

Proje kapsamında Seyahat masrafları, konaklama, yerel ulaşım desteği,  yemek, sigorta masraflarınız karşılanacaktır.

Gönüllü her ay cep harçlığı alacaktır.

Detaylı infopack ise  seçilecek  gönüllü ile paylaşılacak.

AKTİVİTE AÇIKLAMASI

 

Proje ile; sahip olmayı umduğumuz etkiler: Katılımcılarımız;

-Kısıtlı imkânlarına rağmen kendilerine sunulan imkanlar hakkında bilgilendirilir, ilgi, istek ve ihtiyaçları doğrultusunda katılımları ve hareketliliği sağlanır;

– Gönüllülük deneyimi kazanmak, gönüllülüğü benimsemek ve hayatlarına entegre ederek çevrelerine yaymak;

– Sahip oldukları bilgi, beceri ve deneyimler, onlarla neler yapabileceklerini fark etme, onları geliştirmek için hareket etme, kişisel gelişimleri için harekete geçirme;

-Yetkinlik ve yeteneklerini tanımak, mesleki gelişim sağlamak ve istihdam edilebilirliklerini hızlandırmak;

-Yaşadığı toplumun bir parçası olarak hareket etme bilincine sahip olmak, bu doğrultuda düşünme, üretim ve uygulama duygusunu geliştirmek, sosyalleşmek ve sosyal etki yaratmak.

KONAKLAMA, YİYECEK VE ULAŞIM DÜZENLEMELERİ

 

  • Projenin uygulanması sırasında (Ev Sahibi Kuruluş), kuruluşun tesislerinde konaklama sağlayacaktır. Ev, çamaşır makinesi, wifi, özel odalar, tuvalet ve ortak bir alan ile tam donanımlıdır ve gönüllü, alanı projedeki diğer gönüllülerle paylaşacaktır.
  • Her gönüllü için 177 EUR cep harçlığı ödenecektir. Gönüllülerin vizeye ihtiyacı yoktur. KATILIMCI PROFİLİ

 

  • Belirli bir yeterlilik / nitelik gerekli değildir, ancak katılımcılara çatışma sonrası ve kriz alanlarında gerekli temel bilgi ve beceriler sağlanabilir, ev sahibi topluma aktif katılımın öneminin altını çizebilir ve yansıtıcı ve eleştirel bir yaklaşımı teşvik edebilir.
  • Bununla birlikte, ev sahibi kuruluş, iyi bir toplum yaşamı ve işbirliği anlayışına sahip, motive olmuş gönüllüler arıyor.
  1. İnisiyatif almaya istekli olmalı ve farklı sosyal ve eğitimsel geçmişlerden gelen gençlerle çalışmaya hazır olmalıdır. Açık fikirli, esnek, yaratıcı.

 

Yalnızca seçilen adaylar ile iletişime geçilecektir.

 

Başvuru için tıklayınız

 

Daha fazla fırsata erişmek için Telegram kanalımıza katılabilirsiniz. Katılmak için tıklayınız

 

 

Daha fazla kişinin faydalanması için sosyal medya hesaplarınızdan paylaşmak ister misiniz ?
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Pin on Pinterest
Pinterest

6 Comments

  1. Bu proje için aranan tüm yeterliliklere sahip olduğunu düşünüyorum henüz 19 yaşındayım ancak sorumluluk almak ve insanların hayatında dokunuşlar yapmak istiyorum ve sayabileceğim birçok sebepten ötürü bu projeye katılmak benim için çok önemli.

  2. Merhaba Ben Ömer Bayram Telci 22 yaşındayım Öğrenciyim Beden eğitimi öğretmenliği bölümündeyim bölümümüzdede uzmanlık alanım engellilerde spor ve çocuklar üzerine bu yüzden bir çok etkinlik vb faaliyetlere katılım sağlıyorum.Tema gibi doğa derneklerine ve doğa yürüyüşleri bisiklet kulübeleri gibi farklı etkinliklerde yer alıyorum.Sporla ilgili her alanda kendimi geliştirmeye çalışıyorum ve diğer bakımdan çocuklarla olan her bağ özelliklede dışardaki öğrencilerin tutum ve davranışları benim için değerli bir analiz olabilir.Daha önce garsonluk yaptım ve mutfaktata çalıştım ellerim beceriklidir yatkındır o bakımdanda 🙂 Dediğim gibi öğrenmeye hevesli biriyimdir öğretmeyede hevesli biriyim Gönüllüyüm 🙂

  3. 20 yaşındayım bu zamana kadar bulunduğum yerde yardım eline ihtiyaç duyan bir çok kişi için koşuşturdum bu benim için çok özel bir proje çok anlamlı ve benim genç bir birey olarak geleceğime olumlu izler birakabilecek nitelikte, insanlarla iletişimimin çok kuvvetli olduğuna inanıyor ve bu projeye tüm kalbimle katılmak istiyorum.

  4. Merhaba uluslararası ilişkiler öğrencisi 2. Sınıfım bu proje ile yurt dışı korkumu yenip insanlara yardımımın dokunmasını çok isterim 20 yaşındayım

  5. 22 yaşındayım ,bu projede yer almayı canı gonulleden istiyorum. Bu projeyi istememin bir çok nedeni var ama özellikle de insanların duygularını anlayabilmem , demek istediğim insana yardım etmek sadece maddiyat değil manaviyat olarakta insanlarımıza yardımcı olabilmek özellikle bu yüzden bu proje benim için çok önemli.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This div height required for enabling the sticky sidebarAd Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
%d blogcu bunu beğendi: