Hit enter after type your search item
ERASMUSGRAM

Erasmus'tan daha fazlası

Avusturya Gönüllülük Projesi

img

Sorgun Gençlik Derneğinin ortak olduğu  ESC gönüllülük projesi için 2 (iki) gönüllü aranıyor. Gönüllülük projesi için başvurunuzu yapmadan önce mutlaka tüm açıklamayı okuyun ve öyle başvurunuzu yapınız.

PROJE AÇIKLAMASI

Freie Schule Linz, 5 ile 16 yaşında 29 çocuğun öğrenip birlikte yaşadığı küçük bir okuldur. Her çocuğun kendi öğrenme sürecinde destek veren  üç tam zamanlı ve bir yarı zamanlı öğretmen vardır. Okulda öğretmenlerin öğretmediklerini bilmeniz çok önemlidir! Öğretmenler tarafından yapılması gereken en zorlu iş, ihtiyaç duyulduğunda her çocuğun yanında olmak, ancak bir çocuğu öğrenme sürecinde asla rahatsız etmemek. Çocuklarımız neyi ve ne zaman çalışacaklarını seçebilir, gönüllü çocuklara yapmaktan hoşlandığı her şeyi kendisi sunabilir. Gönüllü, istek ve yeteneğine bağlı olarak, doğrudan okulda çalışacak, onlar için başka bir öğretmen / akıl hocası olacak veya okuldan sorumlu kuruluşun organizasyon yapısını destekleyecektir.

KONAKLAMA, YİYECEK VE ULAŞIM DÜZENLEMELERİ

Doğrudan okulda konaklama mümkündür. Gönüllüler yiyecek yardımı alacak ve kendileri için yemek pişirmek zorunda kalacaklar. Gönüllüler, Linz genelinde toplu taşıma için aylık bir bilet alacaklar. Linz’e gitmek çok kolay, p.ex. Viyana havaalanından direkt tren ile gidebilirler. Eve gidiş-dönüş seyahat masraflarının bir kısmı ev sahibi kuruluş tarafından ödenebilir. Seyahat kısıtlamalarına rağmen gönüllü kabul etmeye devam ediyoruz!

PROJE SIRASINDA EĞİTİM

Gönüllünün gelişinden kısa bir süre sonra, ulusal ajans tarafından bir varışta eğitimi verilir. Bu eğitime yiyecek, konaklama ve seyahatler ulusal ajans tarafından ödenir. Orta vadeli eğitim daha sonra verilecektir. Doğrudan okulda yılda 4 kez pedagojik eğitim verilmektedir.

GÖNÜLLÜ PROFİLİ

5 ile 16 yaş arasındaki çocuklar ile  oynamayı, çalışmayı ve birlikte vakit geçirmeyi seven bir gönüllü aranıyor. Bu gönüllünün “öğretmek”, “rehberlik etmek”, “öğrenmek”, “çalışmak” bizim için ne anlama geldiğini ve çocuklarla birlikte olmanın ve onlara bakmanın alışılmadık şekillerde mümkün olduğunu sıfırdan öğrenmek çok önemlidir. Kendini düşünme ve bağımsız çalışma yeteneği, önemli yaratıcılık, empati ve coşku kapasiteleri ile birlikte çok yüksek olmalıdır.

DAHA AZ FIRSAT SAHİP KATILIMCILAR

Bu kuruluş, fiziksel, duyusal veya diğer engelleri olan (tekerlekli sandalye erişimi ve benzeri gibi) gençler için uygun fiziksel bir ortama sahip. Bu kuruluşun sosyal engelleri, eğitim güçlükleri, kültürel farklılıkları veya benzerleri olan gençlere uygun ek mentorluk veya başka destekleri vardır.

Gönüllülük tarihleri: 

  1. Gönüllü: Eylül 2021-Temmuz 2022 
  2. Gönüllü: Eylül 2022-Temmuz 2023

Lütfen  Europass CV  ve  Motivasyon mektubunuzu  esc@sorged.org  konu başlığına ESC-Avusturya yazarak  mail gönderiniz. SORGED sadece gönderici kuruluştur. Gönüllü seçimini  Avusturya’da bulunan ev sahibi kuruluş yapacaktır. İlgili kişiler gönüllü seçiminde sizi yazdıklarınızla tanıyacaktır. Bu nedenle lütfen doğru ve açık bir şekilde ifade edin.  

Son başvuru tarihi: 15/11/2020

Official link

Daha fazla kişinin faydalanması için sosyal medya hesaplarınızdan paylaşmak ister misiniz ?
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Pin on Pinterest
Pinterest

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This div height required for enabling the sticky sidebarAd Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
%d blogcu bunu beğendi: