Hit enter after type your search item
ERASMUSGRAM

Erasmus'tan daha fazlası

Almanya’da 1 Yıllık ESC Projesi ! ( Tüm Masraflar Karşılanıyor )

img

Almanya’da 1 yıl sürecek proje için 1 gönüllü aranıyor ( Seçilecek kişinin, yol masrafları, konaklama , yemek ve vize masrafları karşılanacaktır. Ayrıca seçilecek kişi projeye başlar başlamaz ücretsiz yoğun Almanca dil kursu alacaktır )

Proje süresi 1 yıldır .  Proje 01.04.2021 – 31.03.2022 tarihleri arasındadır

18-30 yaş arasındaki kişiler başvurabilir ( Proje başlangıç tarihinden itibaren 31 yaşından gün almamış olması gerekiyor )

Jugendwerk der AWO Württemberg’de ESC gönüllüsü için Stuttgart’ta kalacak yer sağlanacaktır. Stuttgart’ın tam merkezinde, Jugendwerk ofisine 2 dakikalık yürüme mesafesinde bulunan bir AWO-konutunda tek kişilik bir oda alacaksınız! Şehre ve mağazalara erişim, geceleri dışarı çıkma ve ana tren istasyonuna yakınlık için harika bir konumdur.

Proje Tanımı: Jugendwerk der AWO’da bir ESC gönüllüsü olarak, Stuttgart ve çevresinden çocuklar ve gençler için gençlik kampları (Freizeiten) ve atölye çalışmalarında yardım etme fırsatına sahip olacaksınız. JuLeiCa sertifikası (Jugend Leiter Card – http://www.juleica.de) elde etmek amacıyla hafta sonları ve İlk Yardım Kursuna katılabileceksiniz. JuLeiCa eğitiminin tamamlanması, birçoğu yurtdışındaki harika destinasyonlarda (Alpler, İspanya, İsveç, Korsika, Hırvatistan …) bulunan yaz ve kış kamplarında lider olmanızı sağlayacaktır.

 

Proje Açıklaması

Jugendwerk der AWO Württemberg ; European Solidarity Corps (ESC) kapsamında gönüllüler için kâr amacı gütmeyen bir Alman Gönderici ve Ev sahibi Kuruluşudur. Güney Almanya’da Baden-Württemberg’in başkenti Stuttgart’ın tam merkezinde bulunmaktadır.

Jugendwerk der AWO’da bir ESC gönüllüsü olarak, Stuttgart ve çevresinden çocuklar ve gençler için gençlik kampları (Freizeiten) ve atölye çalışmalarında yardım etme fırsatına sahip olacaksınız. JuLeiCa sertifikası (Jugend Leiter Card – http://www.juleica.de) elde etmek amacıyla hafta sonları ve İlk Yardım Kursuna katılabileceksiniz. JuLeiCa eğitiminin tamamlanması, birçoğu yurtdışındaki harika destinasyonlarda (Alpler, İspanya, İsveç, Korsika, Hırvatistan …) bulunan yaz ve kış kamplarında lider olmanızı sağlayacaktır.

Gönüllüden aranan Kriterler

Genel olarak, 18 ila 30 yaş arasında olmanız gerekiyor ve Ehliyetiniz olması gerekiyor. Bunun dışında aranan başka bir kriter yoktur. Sizinle ilgili ne olursa olsun, her başvuruya açıktır.

Jugendwerk ve yerel toplumla hızlı bir entegrasyon sağlamak için, temel İngilizce dil becerileri çok faydalıdır. Temel Almanca bilgisi gerekli değildir, çünkü gelir gelmez yoğun bir dil kursuna katılacaksınız – ama yine de bazı Almanca becerileri elbette faydalıdır. Proje çalışmasının yanı sıra ofiste çalışacaksınız, bu nedenle e-posta göndermek, mektuplara yardım etmek, zarfları doldurmak, seminerler hazırlamak gibi ofis işlerini sevmelisiniz. Ayrıca, gönüllünün kültürlerarası çalışma ve motivasyonla ilgilenmesi gerektiği düşünüyor. Kültürler arası projeler üzerinde çalışmak. Jugendwerk’in günlük çalışmalarına kendi deneyimlerinizle katkıda bulunmaya istekli olmalısınız ve yeni deneyimlere açık olmalı ve biraz esneklik göstermelisiniz.

Konaklama ve maaş

Jugendwerk der AWO Württemberg’de ESC gönüllüsü için Stuttgart’ta kalacak yer sağlanacaktır. Stuttgart’ın tam merkezinde, Jugendwerk ofisine 2 dakikalık yürüme mesafesinde bulunan bir AWO-konutunda tek kişilik bir oda alacaksınız! Şehre ve mağazalara erişim, geceleri dışarı çıkma ve ana tren istasyonuna yakınlık için harika bir konumdur.

Katınızda 5 veya 6 kişilik ortak banyo ve mutfak olanakları ve odanızda kişisel lavabo olacaktır. Isıtma, elektrik ve diğer faturalar elbette ESC’nin bir parçası olarak karşılanmaktadır.

Ayrıca yiyecek, ulaşım ve diğer masraflarınızı karşılamak için aylık bir ödenek alacaksınız. Çok fazla para değil, ancak denize girip çok sayıda pahalı kıyafet ve ayakkabı vb. Satın almayacaksanız bu para size yetecektir.  rahat yaşamak, bir gece dışarıda birkaç bira içmek ve ara sıra hafta sonları Almanya gezisi için yeterlidir.

Organizasyonda 12 ay kalabilecek bir kişi aranıyor, bu yüzden lütfen sadece proje süresince kalabiliyorsanız başvurunuz.

Lütfen unutmayın: 18 ile 30 yaşları arasındaysanız bu projeye katılabilirsiniz.

EYLÜL 2020’nin ilk haftasında Skype görüşmeleri yapılacaktır ve ardından sonuçlarıyla her başvuru sahibine geri dönüş sağlanacaktır.

 

Başvuru formu için tıklayınız

Daha fazla kişinin faydalanması için sosyal medya hesaplarınızdan paylaşmak ister misiniz ?
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Pin on Pinterest
Pinterest

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This div height required for enabling the sticky sidebarAd Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
%d blogcu bunu beğendi: