Hit enter after type your search item
ERASMUSGRAM

Erasmus'tan daha fazlası

Almanya , Berlin Erasmus+ Seminer

img

Projeye toplam 120 kişi katılacaktır. Türkiye’den 10 kişi seçilecektir.

Program kapsamında seyahat masrafları, konaklama, yemek ve vize masrafları karşılanacaktır.

AB Gençlik programları kullanılarak Avrupa düzeyinde gençlik çalışması üzerine sinerji, işbirliği ve ortak yansıma alanlarının nasıl güçlendirileceğini tanımlar.

Konferans 01-03 Mart 2022’de Almanya’nın Berlin kentinde gerçekleştirilecek ve aşağıdaki durumlarda sizin için olabilir:

Gençlik çalışanlarının geleceğe uygun gençlik çalışmalarını uygulamalarına eşlik eden mekanizmaları belirlemek.

Özellikle eğitim ve öğretime odaklanarak (ilk ETS Konferansından bu yana) son üç yılda gençlik çalışmasında öğrenmenin nasıl geliştiğini paylaşmak için alan yaratmak.

Uygulama topluluğu için ihtiyaç duyulan yeterlilikler ve anlamları üzerinde düşünmek.

Daha geniş gençlik çalışanı eğitim ve öğretim sistemlerindeki karşılıklı bağlantıları ve bu sistemlerdeki rolümüzü yansıtmak için mi?

Yeni Avrupa Eğitim Stratejisinin gençlik çalışanlarının eğitim ve öğretimini uygulayanlar tarafından nasıl kullanılabileceğini yansıtmak.

TEMA PARÇALARI

Konferans, üç tema parçası etrafında ifade edilecektir:

“Geleceğe uygun” gençlik çalışanları için eğitim ve öğretim

Gerekli yeterlilikler nelerdir ve gençlik çalışması için ne anlama gelirler? Bunu akılda tutarak, paydaşlar olarak gençlik çalışanlarının eğitim ve öğretimine nasıl yatırım yaparız?

Son yıllarda (ilk ETS Konferansından bu yana) özellikle hangi alanları tartıştık veya tartıştık?

Gençlik çalışmalarını geliştirmek için hangi faaliyetleri planlıyoruz? Hangi yeni gençlik çalışanı desteği biçimleri ortaya çıkıyor?
Eğitim ve öğretimde yetkinlik bazlı gelişim yaklaşımı

Gençlik çalışanlarının yetkinlik geliştirme süreçleri hakkında ilham almak (örneğin geleceğe yönelik). İyi uygulamalar ve zorluklar/fırsatlar.

Avrupa’dan ulusal düzeye (Ulusal düzeyde ETS uygulama durumları)

ETS, uluslararası gençlik çalışması ve gençlik çalışanı eğitimi geliştirmek için neler sunuyor? Gençlik çalışanları sistemlerinin eğitim ve öğretimi ETS’den nasıl yararlanabilir ve ETS’ye ne katkı sağlayabilirler?

Avrupa/uluslararası düzeyde katma değer nerede/gençlik çalışanları için ne tür bir eğitime ihtiyaç var? (yerel olarak ne elde edilemez)

METODOLOJİ

Konferans, diğer unsurların yanı sıra, yalnızca hazırlanmak için değil, aynı zamanda etkinlik sırasında grup içinde ve ‘dış dünya’ ile exchange yapmak ve iletişim kurmak için sanal desteği de içerecek etkileşimli ve dinamik bir alan olacaktır. .

Detaylı bilgi ve başvuru için tıklayınız

COVID-19 PANDEMİSİ SIRASINDA BİLGİLER

Faaliyetin konut olarak barındırılması planlanmaktadır. COVID-19 Pandemisinin hakim olması ve seyahati engellemesi durumunda, organizatörler konut etkinliğini iptal etme ve çevrimiçine taşıma hakkını saklı tutar.

Organizatörler, etkinlik sırasında COVID-19 ile ilgili gerekli güvenlik ve hijyen önlemlerinin alınmasını sağlayacaktır.

Tüm katılımcılar tek kişilik odalarda konaklayacaktır. Potta, yüz maskeleri ve güvenlik mesafesi kullanmamız veya etkinlik sırasında geçerli olan güvenlik yönergelerini uygulamamız gerekebilir. Katılımcılar bu önlemler hakkında etkinlikten önce bilgilendirilecektir.

JUGEND für Europa ve ev sahibi/seminer yeri, Alman hükümeti, sağlık departmanları, federal eyaletler ve bölgesel hükümetler tarafından seminer zamanında geçerli olan tüm COVID-19 sağlık ve güvenlik yönergelerini takip edecek ve uygulayacaktır.

Daha fazla kişinin faydalanması için sosyal medya hesaplarınızdan paylaşmak ister misiniz ?
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Pin on Pinterest
Pinterest

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This div height required for enabling the sticky sidebarAd Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
%d blogcu bunu beğendi: