Hit enter after type your search item
ERASMUSGRAM

Erasmus'tan daha fazlası

Yunanistan , Atina 2 Haftalık Erasmus+ Projesi

img

Proje Hakkında

2007’de Antik Olympiya’daki büyük yangından sonra ve yerel bir grupla işbirliği içinde ELIX, birkaç ağaçlandırma ve çevre projesi düzenledi.

Bu yangın, bölgeyi çevreleyen tepelerin büyük bir bölümünü yok etti.

2021 yazında yeni bir yangın Galani Tepesi’ndeki her şeyi yaktı. Deneyiminizin önemli bir kısmı, Olympia’da çok ihtiyaç duyulan bir Toplum Hizmeti Projesidir.

 

Bu çalışma kampı sırasında gönüllüler, yerel toplulukla etkileşim kurma, beyin fırtınası yapma ve insanları doğaya duyarlı hale getirmenin yollarını bulma fırsatına sahip olacaklar.

Sunulan çalışma, yalnızca Olympia’nın yerel topluluğu için değil, tüm dünya için de çok önemlidir, çünkü Olympia, Olimpiyat Oyunlarının doğum yeri, tarihi ve kültürel önemi büyük bir yer.

 

KONAKLAMA, YEMEK VE ULAŞIM DÜZENLEMELERİ

Antik Olympia’nın kutsal alanına birkaç yüz metre uzaklıkta bulunan büyük bir otelin tesislerinde kalacaksınız..

Gönüllüler için yemekler dahil edilecektir.

Projeye katılmak için herhangi bir (katılım) ücreti ödemeniz gerekmez

– Genel eğlence aktiviteleri ve seyahat masrafları için cep harçlığınızı (5€/gün) alabilmek için kampın tamamı boyunca hazır bulunmanız gerekmektedir.

Seyahat masraflarınız için maksimum miktarda mali destek vardır

 

FAALİYET SIRASINDA EĞİTİM

İş esas olarak çevresel ve manueldir. Galani Tepesi’nin ören yeri etrafındaki patika yollarının yanmış dallardan temizlenmesi ve yangında zarar gören mevcut yürüyüş parkurlarının yeniden yapılandırılması projenin ilk amacı.

İkinci amaç ise Olympia kasabası içinde yer alan Botanik Bahçesi’nin hazırlanmasıdır.

Botanik Bahçesi’nin en önemli görevlerinden biri, onu yeniden doğa tutkunları için erişilebilir kılmaktır. Çalıları ve bitkileri temizlemek gibi görevler olacak.

 

KATILIMCI PROFİLİ

Katılımcılar 18 ila 30 yaşları arasında olmalıdır.

Bu projede yer almak için belirli bir beceri gerekmemektedir, sadece çok kültürlü bir kolektif yaşamı deneyimlemek için güçlü bir motivasyon gereklidir.

Bu alanda deneyimi olan ve bilgilerini paylaşmak isteyen katılımcıları bekliyoruz! Varsa müzik aletlerinizi ve şarkılarınızı yanınızda getirin.

 

Başvuru için tıklayınız

Daha fazla fırsata erişmek için Telegram kanalımıza katılabilirsiniz. Katılmak için tıklayınız

Daha fazla kişinin faydalanması için sosyal medya hesaplarınızdan paylaşmak ister misiniz ?
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Pin on Pinterest
Pinterest

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This div height required for enabling the sticky sidebarAd Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
%d blogcu bunu beğendi: