Hit enter after type your search item
ERASMUSGRAM

Erasmus'tan daha fazlası

WHO ( Dünya Sağlık Örgütü ) Ücretsiz Online Kurs: COVID-19 Operasyonel Planlama Yönergeleri

img

Kurs, Dünya Sağlık Örgütü (WHO) tarafından ücretsiz olarak sunulmaktadır. Bu 3 modüllü öğrenme paketi, COVID-19 salgını için eşgüdümlü bir küresel müdahale planı ihtiyacı bağlamını ortaya koymaktadır. Hazırlıklı Olma ve Müdahaleyi Desteklemek için Operasyonel Planlama Kılavuzlarını uygulamak için gerekli rehberliği sağlar. Bu planlama kılavuzları, halk sağlığına hazırlıklı olma ve müdahalenin başlıca alanlarında ülkelerin hazırlıklı olma ve müdahale planlarına dahil edilecek öncelikli adımları ve eylemleri açıklamaktadır. Bu daha önce yayınlanan COVID-19 Stratejik Hazırlık ve Müdahale Planı (SPRP) ile uyumludur. Bu dersin sonunda, atanmış UNCT lider planlamacıları ve ilgili ortaklar COVID-19 salgınına yanıt vermek için yetenek açıklıklarını değerlendirebilmeli ve doldurabilmelidir.

Temel öğrenme hedefleri:

Operasyonel Planlama Yönergeleri’ni kullanarak COVID-19 salgını için SPRP’yi operasyonel hale getirmenin önemi hakkında kendinizi ve başkalarını eğitebilme

Halk sağlığı hazırlığının 8 temel direğini ve BM ülke ekipleri tarafından atılacak ilk adımları tanımlayabilme
Ülke hazırlıklı olma ve müdahale planları için COVID-19 İş Ortakları Platformu’nu kullanarak hazırlık düzeyi değerlendirmesini yürütmek için gereken tüm eylemlere, performans göstergelerine ve kaynaklara erişebilme

Kurs süresi: Modül 1 ve 2 için yaklaşık 1 saat ve Modül 3 için akabinde bir saat.

Yararları Nelerdir ?

Birleşmiş Milletler ülke ekiplerine ülkenin hazırlıklı olmalarını ve COVID-19’a verdikleri yanıtı artırmada yardımcı olmak amacıyla DSÖ, bu öğrenme modüllerini Ülkeye Hazırlık ve Müdahaleyi Destekleyen Operasyonel Planlama İlkeleri’ne eşlik ederek geliştirmiştir.

Hem Modül 1 hem de 2 için kümülatif ders değerlendirmesinde% 80 veya daha yüksek puan alan katılımcılar başarı kaydı mümkün olacaktır. Modül 3’te herhangi bir sertifika bulunmamaktadır.

Eğitimin amacı:

  • BM ülke ekipleri için (UNCT’ler)
  • Ortaklar, bağışçılar ve sivil toplum dahil diğer ilgili paydaşlar için
  • COVID-19 için ulusal hazırlık ve hazırlıklı olmanın desteklenmesi
  • Ülkelerin COVID-19’a yanıt verme kapasitelerini artırmalarına yardımcı olmak
  • Müdahale ve hazırlık için uluslararası koordinasyonu artırmak
  • Kaynakları koordine etme ve ülke hazırlık düzeyini değerlendirme sürecini kolaylaştırmak

Başvuru herkes için açıktır

BAŞVURU SÜRECİ : Online kaydolun.

Ders içeriği:

Modül 1: Bu programın misyonu ve amacı (COVID-19 bilgisi dahil):
Bu modül, bu öğrenme paketi, liderlik kelimeleri ve ilgili COVID-19 bilgisi için amaç ve bağlamın bir açıklamasını sağlar.

Modül 2: Ülke düzeyinde hazırlık ve müdahale:
Bu modül, Ülkenin Hazırlıklı Olması ve Müdahale Destekleme Operasyonel Planlama Kılavuzlarına bir giriş ve ilgili bilgi ve belgelere erişim sağlar.

Modül 3: Halk sağlığı müdahalesinin temelleri:
Bu modül, ÜlkeninHazırlık ve Müdahaleyi Desteklemek için Operasyonel Planlama Yönergeleri’nde açıklandığı gibi halk sağlığı müdahalesinin 8 sütununun her birine derinlemesine teknik dalış yapmaktadır.

BAŞVURMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Daha fazla kişinin faydalanması için sosyal medya hesaplarınızdan paylaşmak ister misiniz ?
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Pin on Pinterest
Pinterest

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This div height required for enabling the sticky sidebarAd Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
%d blogcu bunu beğendi: