Hit enter after type your search item
ERASMUSGRAM

Erasmus'tan daha fazlası

Vakıflar Genel Müdürlüğü (VGM) Burs Başvuru Duyurusu

img

2021-2022 Eğitim yılı için burs başvuru duyurusu yapıldı.

Genel Müdürlük tarafından verilecek olan burs; ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine yönelik  “Ortaöğrenim Eğitim Yardımları” başlığıyla sunuluyor.

Üniversite öğrencileri için verilecek olan burs kategorisi ise  “Yükseköğrenim Bursları” ve “Yabancı Uyruklu Öğrenci Yükseköğrenim Bursları”  çatısı altında verilecektir.

Başvurular online olarak web site üzerinden yapılması gerekiyor.

Bu sene verilecek olan burslarda artış sağlanmıştır.

Ortaöğretim öğrencileri için verilecek burs aylık 100,00 TL, yükseköğrenim bursu aylık 400,00 TL, yabancı uyruklu öğrenci yükseköğrenim bursu ise aylık 600,00 TL’dir.

Ortaöğrenim Bursunun başvuruları 31 Ekim’de sonra ermiştir. Üniversite öğrencileri için ise burs başvuruları devam ediyor.

Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından verilecek olan burslar kapsamında öncelikli olan kişiler anne ve/veya babası vefat eden, maddi ihtiyacı olan öğrencilerdir.

Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından yapılan burslar karşılıksızdır. Geri ödemesizdir.

Yükseköğrenim bursu  olarak verilecek olan burs; ön lisans veya lisans programına kayıtlı olan öğrencilere senelik  8 ay boyunca (Ekim-Mayıs) verilecektir.

Yüksek Lisans ve Doktora öğrencileri bu burstan faydalanamaz.

Başvuru sürecinin bitmesiyle birlikte başvurular değerlendirilmeye alınır. Gerekli olması takdirde belge talebinde bulunabilir.

Bu sebepten dolayı, başvurunuz esnasında verdiğiniz iletişim bilgilerinizi (adres, cep telefonu, e-posta) güncel olmasına dikkat ediniz. Belge talep edilip iletmezseniz başvurunuz geçersiz sayılır.

KYK’dan öğrenim kredisisini alan öğrenciler burs başvurusunu yapabilir.

Burslar hakkında sık sorulan sorulara erişmek için tıklayınız

Son başvuru tarihi 15 Kasım 2021

Detaylı bilgi ve burs başvurusu yapmak için tıklayınız

Daha fazla kişinin faydalanması için sosyal medya hesaplarınızdan paylaşmak ister misiniz ?
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Pin on Pinterest
Pinterest

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This div height required for enabling the sticky sidebarAd Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
%d blogcu bunu beğendi: