Hit enter after type your search item
ERASMUSGRAM

Erasmus'tan daha fazlası

Türk Eğitim Vakfı 2020-2021 Yurt Dışı Yüksek Lisans Burs Başvuru Duyurusu

img

Adaylar, dosyaları belirtilmiş olan tarihe dek  eksiksiz bir şekilde hazırladıktan sonra  TEV’e iletmesi zorunlu.

Doğru ve eksiksiz bir şekilde başvurunuzu yapmanız için

  • İlan metnini sonuna kadar dikkatli bir şekilde  okunmanız,
  • Müracaatınızı edeceğiniz madde hangi madde ise o madde devamında ve ekinde olan belgeleri her birinin çıktısını alarak ve dikkatli bir şekilde  sonuna kadar okunmasını,
  • Aday ilgili burs programında olan “Detaylı Açıklama ve Başvuru Formu için Tıklayınız.” linki açmasını ve bu metnin sonunda bulunan “TEV Yurt Dışı Başvuru Formu” giriş linkiyle formun doldurulması başvuru tarihi öncesinde mutlaka çıktısı alınarak, dosyaya eklemesi gerekmektedir,
  • Müşterek olarak burs verilen kurumların formların da eksiksiz bir şekilde doldurulmasını,
  • Yalnızca açıklama yazısında belirtilen belgelerin dosyalanmasını ve hazırlanmasını,
  • Başvurunun ve dosya teslimi için tarihlere dikkat edilmesi,
  • Burs kategorilerine göre açıklama yazılarında belirtilen şartların hepsi  kesindir. Bu sebeple şartlara uymayan adayların başvuruları kabul edilmeyecektir.
  • Belgeleri sıralı bir şekilde telli plastik dosya içerisine düzenli olarak delinerek takılması gerekir.

TEV-FIAT-TOFAŞ İtalya Bursu

Burs Fonu için, Makine, Endüstri, Elektrik, Elektronik, Otomotiv, Uçak ve İşletme Mühendisliği alanında yüksek lisans bursu verilecek.

TEV’e son dosya teslimi: 26 Şubat 2021’dir

TEV-DAAD Almanya Bursu

TEV ile Alman Akademik Değişim servisi (DAAD) Almanya’da; Mühendislik Bilimi (Tüm Mühendislikler), Temel ve Sosyal Bilimler, Bilgisayar Bilimi ve Matematik, Doğa Bilimi, Ziraat ve Orman, Çevre Bilimi, Bölgesel Planlama, Sanat ve Tasarım (Mimarlıkla ilgili alanlar), Tıp, Halk Sağlığı, Tıbbi Mühendislik, Ekonomi ve İşletme, Sosyal ve Kültürel Çalışmalar, Eğitim Bilimleri, Alman, İngiliz ve Amerikan Dili ve Edebiyatı, Psikoloji, İşbirliğini Geliştirme, Avrupa Birliği Çalışmaları, (Dili İngilizce veya Almancadır) Avrupa veya Uluslararası Hukuk (Hukuk öğrenimi görenler) alanında yüksek lisans öğrenimini için burs verilecektir. İlgili alanlarda  öğrenim görenler başvurabilir.

Almanya’daki üniversiteler için https://www.daad.de/deutschland/de

TEV’e son dosya teslimi: 26 Şubat 2021’dir

TEV- Fransa Hükümet Bursu

TEV ile Fransa Büyükelçiliği, Fransa’da yüksek lisans ve belli şartlar dahilinde yüksek lisans öğrenimi için yüksek lisans bursu verecektir. Burs bütün alanları kapsamaktadır. Öğrenim dili Fransızca ya da  İngilizce’dir (minimum B2 seviyesi). Fransa’daki Fransızca ve İngilizce eğitim veren üniversiteler ve programlara www.turquie.campusfrance.org adresi üzerinden ulaşılabilirler.

TEV’e son dosya teslimi: 31 Mart 2021’dir

TEV-Garring Vakfı Danimarka Bursu

TEV ile Garring Vakfı yüksek lisans öğrenimi için Danimarka Teknik Üniversitesi’nde; (İngilizce) Bilgisayar Sistemleri, Elektrik, Elektronik Haberleşme, Deniz ve Kıyı, Petrol, Rüzgar Enerjisi, İnşaat, Kimya Mühendislikleri ile Teknik Biyokimya ve Biyoteknoloji alanları dahilinde burslar verecek.

TEV’e son dosya teslimi: 15 Ocak 2021’dir

TEV- Japonya Bursu

Uluslararası Japon Üniversitesi (IUJ) yüksek lisans öğrenimi için adaylar IUJ’de İngilizce İşletme Yönetimi (MBA) ve Uluslararası İlişkiler alanları kapsamında mevcut burs imkanı için başvurabilir.

TEV’e son dosya teslimi: 31 Mart 2021’dir

Daha detaylı açıklamalar ve Başvuru formlarına erişmek için tıklayınız

Daha fazla kişinin faydalanması için sosyal medya hesaplarınızdan paylaşmak ister misiniz ?
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Pin on Pinterest
Pinterest

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This div height required for enabling the sticky sidebarAd Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
%d blogcu bunu beğendi: