Hit enter after type your search item
ERASMUSGRAM

Erasmus'tan daha fazlası

TEV-Fransa Büyükelçiliği Yurt Dışı Fransa bursları

img

TEV ile Fransa Büyükelçiliğinin yaptığı anlaşmayla 2004’den beri devam eden Fransa’da yurt dışı eğitim bursu devam ediyor.

Bursların kapsadığı alanlar hangisidir?

Burslar tüm alanları kapsamaktadır.

 

BAŞVURU YAPACAK ADAYLAR İÇİN ARANAN ŞARTLAR

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması ve 30 yaşından büyük olmaması gerekiyor (01 Ocak 1991 ve sonrasında doğan adaylar başvurusunu yapabilir),

Not: Fransa vatandaşı olan kişiler veya  Türkiye-Fransa çifte vatandaşlığı bulunan kişiler başvuruda bulunamazlar.

Lisans GNO 4’lük sistemde 3 olmalıdır.

Öğreniminizin gerçekleşeceği dil için (Fransızca ya da İngilizce)eğtiminizi sürdürebilir seviyede bilmeniz gerekiyor.

Fransızca ya da İngilizce dili için adaylardan talep edilen dil düzeyi tercihen tercihen C1 ve minimum B2 seviyedir. (Avrupa Dilleri Ortak Çerçeve Sınıflandırılması baz alarak).

Bu sebepten dolayı, başvuru yapacak adaylar, tercihen C1 ve minimum B2 seviyesine eş değerde olan bir test sonucu sunmalıdır.

Adaylar dil sınav sonucunu en geç 15 Şubat 2022’e dek TEV’e yollaması gerekiyor.

Burs almaya hak kazanan bursiyerler Fransa’ya vardıktan sonra her ay alacak burs ödemesini Campus France Paris tarafından Fransa’da açılacak olan banka hesabına yatırılacaktır.

Campus France Paris; burs alacak bursiyerlere; Fransa’ya gelişlerinde karşılama, konaklama yapacağınız yerin bulunması, oturma izninin alınması, Fransız yükseköğretim sistemiyle ilgili bilgilendirme ve Fransa’da yaşam ile ilgili hizmet verecektir.

Bursiyer eğer Fransa’ya  ayın 15. gününden sonra varacaksa, o ay için yarım burs alacaktır. Diğer aylar tam burs almaya devam edecektir.

TEV ile Fransa Büyükelçiliğinin yaptığı anlaşmayla verilen burs, Fransa’da Master2 ve belirli koşullarda Master1’in ilk senesi için yüksek lisans bursu verilecektir.

Burs süresi ne kadardır?

Burs 10 ay boyunca verilecektir. Bursun verildiği süre yenilenmiyor.

Fransa’da bulunan Fransızca ve İngilizce eğitim veren üniversitelere nasıl erişim sağlayabilirim?

Fransa’da bulunan Fransızca ve İngilizce eğitim veren üniversitelere ve programlara erişmek için www.turquie.campusfrance.org adresini kullanabilirsiniz.

  • Bursiyerin masrafları, TEV ile Fransa Büyükelçiliği tarafından karşılanacaktır.

Resmi adresine erişmek ve başvuru yapmak için tıklayınız

 

Burs için seçilen kişiler vize ücretinden muaftır. Vize ücreti ödemeyeceklerdir.

Bursların geçerliliği devlet okulunda kayıt ücretinde muafiyet sağlar (5000 Euro’ya kadar). Özel üniversiteleri kapsamıyor.

Fransa’da, yüksek lisans eğitimi kapsamında ayrıca 3 aydan fazla staj yapacaksa eğer öğrenci, ortalama ekstra 436 Euro kazanır. Bu miktar bursun kesilmesini engellemez.

  • Bursiyerlerin giderleri TEV ile Fransa Büyükelçiliği tarafından karşılanacaktır.

 

Daha fazla fırsata erişmek için Telegram kanalımıza katılabilirsiniz. Katılmak için tıklayınız

 

 

Eğitimin dili nedir?

Eğitimin öğrenim dili Fransızca ve İngilizce’dir (tercihen C1 ve en az B2 seviyesi) ve master öğrenimde süre Fransa’daki devlet üniversitelerinde 1 senedir.

Daha fazla kişinin faydalanması için sosyal medya hesaplarınızdan paylaşmak ister misiniz ?
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Pin on Pinterest
Pinterest

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This div height required for enabling the sticky sidebarAd Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
%d blogcu bunu beğendi: