Hit enter after type your search item
ERASMUSGRAM

Erasmus'tan daha fazlası

TEV Bursları

img

Türk Eğitim Vakfı (TEV), 2023-2024 Eğitim Öğretim Dönemi için Burs Başvuru Tarihlerini Açıkladı!

Burs Miktarları:

Lise Bursu: Aylık 1.100 Türk Lirası

Üniversite Bursu: Aylık 2.500 Türk Lirası

Yüksek Lisans Bursu: Aylık 3.750 Türk Lirası

Doktora Bursu: Aylık 5.000 Türk Lirası

Üstün Başarı Bursu: Aylık 5.000 Türk Lirası

Sıkça Sorulan Sorular:

Soru: İlk burs ödememi bu yıl ne zaman alabilirim? Peki ya son burs?

Cevap: Mevcut bursiyerlerin ilk ödemeleri Ekim ayında yapılır. Burs süresi 9 aydır. Dönem içindeki son burs ödemesi ise Haziran ayında gerçekleşir.

 

Soru: Orta öğretimde TEV bursu alıyordum. Şimdi üniversiteye başladım, burs almaya devam edebilir miyim?

 

Cevap: Öncelikle tebrikler! Devlet üniversitesinde eğitim görme hakkı kazandığınızda, TEV Eğitim-Yükseköğretim Bursu devam eder. Eylül ayında sizden istenen belgelerle bursunuz, üniversite bursu olarak devam eder.

 

Soru: Bu akademik yılın sonunda mezun olmam gerekiyordu, ancak bir dersim kaldı ve okulum uzadı. Önümüzdeki yıl için tekrar burs başvurusu yapabilir miyim?

Cevap: TEV ilerleyen dönemlerde bilgi toplama formu gönderecek ve gerekli belgeleri yüklemenizi isteyecektir. E-posta ve SMS’leri düzenli olarak kontrol edin. Eğer hala öğrenci statüsünde iseniz, bir dönem veya bir yıl daha burs alabilirsiniz.

 

 

Soru: Bu yıl mezun oldum. Mezunlara ödül bursu veriliyor mu?

Cevap: Mezuniyet not ortalaması 3,50 (100’lük sistemde 88) ve üzerinde ise, 2022-2023 akademik yılındaki bir aylık burs tutarı kadar ödül bursu Ekim ayında hesabınıza yatırılır. Gerekli belgeler sizden istenecektir.

 

Soru: Okul / bölüm / fakülte değiştirdim. Burs hala geçerli mi?

 

Cevap: Yatay veya dikey geçiş yaparak eğitiminize kesintisiz devam ediyorsanız, bursunuz devam edecektir. Ancak okulu yeniden sınavla değiştirdiyseniz, TEV Bursu için yeniden başvurmanız gerekecektir.

 

Detaylar ve başvuru için tıklayınız

 

Daha fazla fırsata erişmek için Telegram kanalımıza katılabilirsiniz. Katılmak için tıklayınız

Daha fazla kişinin faydalanması için sosyal medya hesaplarınızdan paylaşmak ister misiniz ?
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Pin on Pinterest
Pinterest
This div height required for enabling the sticky sidebarAd Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
%d blogcu bunu beğendi: