Hit enter after type your search item
ERASMUSGRAM

Erasmus'tan daha fazlası

Süreyya Ağaoğlu Vakfı Burs Başvuru Duyurusu

img

Burs Miktarları aşağıdaki gibidir

600 ₺ / ay ( Lisans )

700 ₺ / ay (Üstün Başarı Lisans)

700 ₺ / ay (Üstün Başarı Sanat)

700 ₺ / ay (Tezli Yüksek Lisans)

300 ₺ / ay (Lise Bursu)

Bursun  Ödeme Süresi    Ekim 2022 / Haziran 2023 (9 ay)

2020-2021 burs dönemi için  “Lise Bursu” başvuru  alınmayacaktır , sadece “Lisans Bursu” ve “Tezli Yüksek Lisans Bursu” başvuruları  alınacak.

Burslar  karşılıksızdır. Bir öğretim yılı için geçerli ve Ekim ile Haziran ayları arasında (9 ay), her ay ilk hafta içerisinde ödenir.  (Sadece  ekim ayına ait ilk burs miktarı, kasım ayı ile beraber ödenmektedir.)

Bursu alacak olan öğrenciler takibi edilen öğretim yılı için tekrardan burs başvurusunu yapmasına gerek yok.
Bursunuzun devam etmesini sağllamanız için yeni dönemin başında talep edilen belgelerin beyanını (bursiyerlik koşulların tamamını karşılanması halinde) yeterli.

KYK bursunu alan, KYK kredisini ve/veya diğer vakıflardan  veya  kuruluşlardan burs alan öğrenciler de , burs başvurusunu yapabilir.

“ERASMUS” ve benzer  uluslararası öğrenci değişimi programlarının dahilinde yurt dışına gidecek olan burslu öğrenciler için burs ödemesi devam edecektir.

Aynı aile içerisinden  birden fazla kişi için aynı anda burs verilmemektedir. Ancak, hukuk alanında öğrenimini  gören kardeşler bu kuralı kapsamıyor.Her durumda bir aileden aynı anda en fazla iki kardeşe burs verilmektedir.

Vakıf Üniversitesinde okuyanlar (tam burslu öğrenciler haricinde ), açık öğretim ve uzaktan öğretim öğrencileri burslardan faydalanamaz. Vakıf üniversitesinde %100 burslu okuma hakkını kaybeden öğrencilerin  bursu kesilir.

Sadece web sitesi üzerinden yapılacak olan başvurular kabul olacaktır. Posta yoluyla, kargo veya şahsi başvurular geçerli olmayacaktır.

Burs Başvuru Tarih Aralığı: 1 Eylül – 20 Eylül 2022

Başvuruların Değerlendirilmesi ve Mülakat:  1 Ekim – 20 Ekim 2022

Başvuru Sonuçları Açıklanma Tarihi:  27 Ekim 2022

 

 

Daha detaylı bilgi ve başvuru yapmak için tıklayınız

Daha fazla fırsata erişmek için Telegram kanalımıza katılabilirsiniz. Katılmak için tıklayınız

Daha fazla kişinin faydalanması için sosyal medya hesaplarınızdan paylaşmak ister misiniz ?
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Pin on Pinterest
Pinterest

1 Comments

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This div height required for enabling the sticky sidebarAd Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
%d blogcu bunu beğendi: