Hit enter after type your search item
ERASMUSGRAM

Erasmus'tan daha fazlası

Slovenya 8 Günlük Erasmus+ Gençlik Değişimi

img

** Bordo pasaportlu adaylara öncelik verilecektir.

Proje Adı: CULTURAL EXPERIENCE

Proje yeri: Gornja Radgona, SLOVENIA

Proje Tarihi: 20-29 Mart 2023

Proje Türü: YouthExchange – Gençlik Değişimi

 

Gönderici Kuruluş: Cosmos Gençlik Derneği

*Konaklama, Vize ve Ulaşım masrafları proje kapsamında karşılanacaktır.

*Yeşil Pasaportlu adaylar başvurabilir. Acil katılımcı gereksinimi durumunda yeşil pasaportlu adaylardan seçilecektir.

 

Proje Detayları: KISA PROJE AÇIKLAMASI :

 

Kültür, çok farklı şekillerde ve farklı tanımlarla yorumlanabilecek kapsamlı bir kavramdır.

Kültür, daha dar anlamda, insan zihninin alanını, özellikle de sanat, etkinlik ve yaratıcılığı kuşatan bir etkinlik olarak anlaşılabilir.

Bununla birlikte, kültürler esas olarak ülkeler arasında ve hatta bölgeler arasında farklılık gösterir. Slovenya, esas olarak bölgeye göre farklılık gösteren çok çeşitli kültürlere sahiptir. Günümüzde küreselleşme ile birlikte tek tek ülke ve bölgelerin kültürleri yok olmakta ve küreselleşme kültürlerin birleşmesi sonucunu doğurmaktadır.

 

Bu, giyim tarzlarında, yemeklerde, müzikte ve mimaride görülebilir. Bu sorun ve ev Kültürü’nün unutulması, özellikle küreselleşmenin ve kültürel homojenleşmenin ‘kurbanları’ olan gençler arasında belirgindir. Gelenekler ve alışkanlıklar yıllar içinde değiştiğinden, pek çok genç, bölgelerinin ve ülkelerinin kültürel tarihini bile bilmiyor.

 

Bu sorun sadece Slovenya’daki gençler için değil, aynı zamanda gençlerin küreselleşme nedeniyle kendi ülkelerinin kültürünü unuttukları diğer Avrupa ülkelerindeki bir sorundur.

Gençler ayrıca kültürü, kültür tarihi ile kendi girişimcilik yollarını geliştirmek için bir girişimcilik fırsatı olarak görmezler.

 

KATILIMCILARIN AKTİVİTELERİ: Her kuruluş bir Workshop/Sunum düzenler: – Ülke ve bölgelerindeki kültürler -Kendi geleneksel danslarını sunar ve öğretir -Mutfaklarını sunun ve bir geleneksel yemek hazırlayın -Kuruluşları hakkında bir sunum hazırlamak

 

Başvuru için tıklayınız

 

Daha fazla fırsata erişmek için Telegram kanalımıza katılabilirsiniz. Katılmak için tıklayınız

Daha fazla kişinin faydalanması için sosyal medya hesaplarınızdan paylaşmak ister misiniz ?
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Pin on Pinterest
Pinterest
This div height required for enabling the sticky sidebarAd Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
%d blogcu bunu beğendi: