Hit enter after type your search item
ERASMUSGRAM

Erasmus'tan daha fazlası

Sırbistan , Avala 6 Günlük Erasmus+ Eğitim Kursu

img

Avusturya, Bulgaristan, Hırvatistan, Estonya, Almanya, Yunanistan, Polonya, Portekiz, Sırbistan, Türkiye’den toplam 30 katılımcı bu projede yer alacaktır.

 

Bu projenin genel amacı, gençlere ulaşmak, onları motive etmek ve onlara ilham vermek için hikaye anlatımını bir araç olarak kullanma konusunda gençlik çalışanlarının yetkinliklerini artırmaktır.

 

Her insanın deneyimlerine, düşüncelerine ve duygularına dayanan benzersiz bir kişisel geçmişi vardır. Bu hikayeleri başkalarıyla paylaşmak, tutumları değiştiren ve her iki tarafa da – hikayeleri dinleyenlere ve anlatanlara – ilham veren güçlü bir araç olabilir.

Dijital hikaye anlatımı, multimedya araçları ve dijital teknoloji kullanılarak hikaye anlatımıdır. Dijital hikaye anlatımının, metnin ve anlatılacak bir hikayenin yanında temel unsurları şunlardır:

 

 

Video görüntüleri, fotoğraflar, resimler veya illüstrasyonlar; fon müziği ve diğer sesler veya ses kayıtları. Dijital hikaye anlatımı, kendi seçtiğimiz veya yarattığımız sözlü veya yazılı hikayeyi diğer sanat formlarıyla görsel olarak ilgi çekici bir hikaye anlatmak için birleştirme sanatıdır.

Bu projenin amaçları şunlardır:

Hikaye anlatımı kavramını ve onunla ilgili farklı teknikleri keşfetmek
Katılımcılara dijital hikaye anlatımı yöntemi ve bunun gençlik çalışmaları için olası faydaları hakkında bilgi sağlamak

Gençlik çalışanlarının çalışmaları sırasında yaygın eğitim faaliyetlerinde hikaye anlatımını nasıl kullanabileceklerini anlamak
Gençlik çalışanlarını kendi hikayelerini paylaşmaya teşvik etmek

 

 

Onları kendi topluluklarında dijital hikaye anlatımı projeleri tasarlamak için gerekli becerilerle donatmak

Katılımcıların BİT becerilerini geliştirmek ve günlük gençlik çalışmalarında açık kaynak teknolojilerini kullanmaya teşvik etmek.

 

 

Başvuru için tıklayınız

Daha fazla fırsata erişmek için Telegram kanalımıza katılabilirsiniz. Katılmak için tıklayınız

Daha fazla kişinin faydalanması için sosyal medya hesaplarınızdan paylaşmak ister misiniz ?
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Pin on Pinterest
Pinterest

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This div height required for enabling the sticky sidebarAd Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
%d blogcu bunu beğendi: