Hit enter after type your search item
ERASMUSGRAM

Erasmus'tan daha fazlası

Romanya , Resita Uzun Dönem Gönüllülük Projesi

img

Proje kapsamında gönüllülük, aşağıdakileri organize etmeyi içerecektir:

– Resita’daki dezavantajlı bölgelerdeki yetimhanelerden, ilkokullardan, okul sonrası ve anaokullarından çocuklar ve gençler için günlük yaygın eğitim, çocuk merkezli faaliyetler;

– Gençlik merkezimizdeki faaliyetler, yerel gençleri sosyal faaliyetlere dahil etmeyi, yerleştirme merkezlerindeki gençler ile yerel halk arasındaki etkileşimi kolaylaştırmayı amaçladı;

 

– Hoşgörü, kapsayıcılık, gönüllü çalışma ve dayanışmayı teşvik eden kültürel ve gönüllü faaliyetler.

Yaz aylarında, gönüllüler çocuklar için (farklı konularda) yaz kampları ve yerel etkinlikler düzenleyecekler. Faaliyetler, çocukların becerilerini, yeterliliklerini, yaratıcılığını geliştirmenin yanı sıra ilgiyi, katılımı, hoşgörüyü ve kabulü artırmak için tasarlanmıştır.

 

KONAKLAMA, YEMEK VE ULAŞIM DÜZENLEMELERİ

Gönüllüler, çift kişilik yatak odalı kiralık bir dairede ağırlanacak. Dairede iyi bir yaşam için gerekli tüm şartlar mevcuttur

– mutfak gereçleri, ayrı banyo, wi-fi vb. Yerel ulaşım kartları, ev sahibi STK tarafından sağlanacaktır.

 

Romanya’ya / Romanya’dan seyahat, Avrupa Komisyonu’nun mesafe bandına göre menşe ülkeye göre [180 € / 275 € / 360 €] geri ödenecektir. Harçlık: 90€/ay + yemek yardımı: 150€/ay.

 

FAALİYET SIRASINDA EĞİTİM

Proje süresince gönüllüler, her ikisi de Romanya Ulusal Ajansı tarafından düzenlenen birer hafta olmak üzere Varışta Eğitim ve Ara Değerlendirmeye katılacaklar.

Gönderen ve ev sahibi kuruluşlar, gönüllüleri Youthpass ve Europass CV ile ilgili tüm özellikler hakkında bilgilendirecektir.

 

Tüm gönüllüler, mentorluk seanslarının yanı sıra bir Romence dil kursu alacak. Proje boyunca, gönüllüler kültürlerarası, dilsel, organizasyonel ve girişimcilik yeterliliklerini geliştirecekler.

 

 

KATILIMCI PROFİLİ

– 18-30 yaş arası – Esnek, açık fikirli, hoşgörülü, iletişim kurabilen – Pedagoji, yaygın eğitim ve gençlerle çalışma konusunda deneyim kazanmaya ilgi duyan

– Yeni şeyler öğrenmeye ve deneyimlerini paylaşmaya hevesli

– Çalışmaya istekli inisiyatif ve yaratıcılıkla ekipler veya bireysel olarak – Gençlere yardım etmek isteyen

– Dışlanma, önyargı ve kalıp yargılarla mücadele etmeye hazır – En az başlangıç seviyesinde İngilizce bilgisine sahip

 

Başvuru için tıklayınız

 

Daha fazla fırsata erişmek için Telegram kanalımıza katılabilirsiniz. Katılmak için tıklayınız

Daha fazla kişinin faydalanması için sosyal medya hesaplarınızdan paylaşmak ister misiniz ?
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Pin on Pinterest
Pinterest
This div height required for enabling the sticky sidebarAd Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
%d blogcu bunu beğendi: