Hit enter after type your search item
ERASMUSGRAM

Erasmus'tan daha fazlası

Romanya , Craiova Uzun Dönem Gönüllülük Projesi

img

AKTİVİTE AÇIKLAMASI

Projenin amacı, Otizm Spektrum Bozukluğu olan gençleri, sosyal becerilerini ve özerkliklerini geliştirerek topluma entegre etmek ve bu kişilerin ve aynı zamanda ailelerinin karşılaştığı engeller ve ayrımcılık konusunda toplumu bilgilendirmeye ve duyarlılaştırmaya odaklanmaktır.

Otizm Spektrum Bozukluğu olan çocukların ve yetişkinlerin, sosyal aktivitelere tipik olanlara göre çok daha az katılımı ihtiyacı nedeniyle. OSB olan gençler için bir dizi beceri geliştirmek için mesleki atölye çalışmaları

– haftalık yemek atölyesi (çoğunlukla pasta ürünleri)

– haftalık sanat ve el yapımı atölyesi

 

– mevsimlik yeşillendirme atölyesi bilgilendirme kampanyaları ve bağış toplama etkinlikleri tematik etkinlikler (Uluslararası Otizm Farkındalık Günü, Uluslararası Engelliler Günü vb.) uygun sosyal davranışı geliştirmek ve sürdürmek için toplumda sosyalleşme faaliyetleri

 

KONAKLAMA, YEMEK VE ULAŞIM DÜZENLEMELERİ

Gönüllüler ortak banyolu ve mutfaklı dairelerde konaklayacaklar (konut masrafları dernek tarafından karşılanacaktır).

Odalar internet ve ekstra olanaklarla donatılacaktır. Her oda cinsiyete göre bölünmüş 2 gönüllü için olacaktır. Yerel ulaşım: proje faaliyetleri için her gönüllü için aylık bir yerel seyahat otobüs kartı sağlanacaktır. Seyahat masrafları karşılanacaktır.

 

 

FAALİYET SIRASINDA EĞİTİM

Proje, Otizm Spektrum Bozukluğu etrafında dönüyor, ancak koordinasyon ekibi OSB teşhisi konan gençle çalışmak veya onlara yardım etmek için gerekli bilgi ve araçları sunacağından önceden herhangi bir deneyim veya bilgi gerekli değildir.

Gönüllülük faaliyetleri özel gereksinimli bireyler için özel bir okulda gerçekleştirilecek ve gönüllülere rehberlik edecek terapistler ekibi ile her an birlikte olacaktır.

KATILIMCI PROFİLİ

Gönüllü ekip: 6 gönüllü – 4 uluslararası gönüllü – Otizm Spektrum Bozukluğu kapsamında 2 ulusal gönüllü: – fotoğraf/video ve sosyal medya içeriği oluşturma – sanat ve el yapımı el sanatları – yaratıcı ve akademik yazı – yemek pişirme ile ilgili yeteneklere ev sahipliği yapan gönüllüler aranıyor.

 

 

Gönüllüler 18 ila 30 yaşları arasında (program düzenlemelerinde belirtildiği gibi) iyi İngilizce seviyesine sahip ve topluluk içinde faaliyetlerde bulunmaya kararlı olmalıdır!

 

 

 

Başvuru için tıklayınız

Daha fazla fırsata erişmek için Telegram kanalımıza katılabilirsiniz. Katılmak için tıklayınız

Daha fazla kişinin faydalanması için sosyal medya hesaplarınızdan paylaşmak ister misiniz ?
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Pin on Pinterest
Pinterest

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This div height required for enabling the sticky sidebarAd Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
%d blogcu bunu beğendi: