Hit enter after type your search item
ERASMUSGRAM

Erasmus'tan daha fazlası

Polonya 7 Ay Gönüllülük Projesi

img

Proje kapsamında yol masrafları, konaklama, yerel ulaşım desteği,  yemek, sigorta , vize  masraflarınız karşılanacaktır. Gönüllü her ay cep harçlığı alacaktır. Gönüllü, proje boyunca Lehçe dil desteği  alacaktır

Proje, Avrupa Dayanışma Programı kapsamında finanse edilmektedir.

Proje sonunda Youthpass sertifikası verilecektir. Youthpass uluslararası geçerliliği olan bir sertifikadır

Proje 7 ay sürecektir.

Yaş aralığı: 18-30 yaş arasında olan kişiler başvurabilir

Proje Konusu: Doğa, Bahçecilik, Ekoloji, Turizm

Doğa, Bahçıvanlık, Parklar ve Bitkiler ile ilgileniyor musunuz? Sokołowsko’daki bir proje için 7 ay bize katılın. Orta Sudetes’in Taş Dağları içindeki en büyük köydür ve birkaç ormanlık dağla çevrilidir. Ayrıca festivallere, performanslara ve kültürel etkinliklere katılabilecek ve bunları öğrenebileceksiniz!

Polonya’daki Avrupa Dayanışma Programı projesinin amacı nedir?

 

ESC sayesinde, Avrupa Birliği’nden gençler Polonya’daki kurum veya kuruluşlarda mesleki deneyim kazanma, uluslararası arkadaşlıklar kurma, dil becerilerini geliştirme, yabancı bir ülkenin kültürü ve gelenekleri hakkında bilgi edinme fırsatına sahip oluyor.

Kimler katılabilir?

 

Avrupa Dayanışma Programı, cinsiyete bakılmaksızın 18-30 yaş arası gençlere açıktır. Herhangi bir nitelik veya deneyime ihtiyacınız yok. Öğrenci olmanıza gerek yok. En önemli şey, güçlü bir motivasyon,  gelişme ve uluslararası alanda işbirliği yapma isteği. Kendi derslerinizi düzenleyerek proje sırasında paylaşabileceğiniz için kendi ilgi ve tutkularınıza açığız.

Proje ne kadar sürer?

 

Polonya’daki proje 7 ay sürüyor.

Maliyetler nelerdir?

 

Avrupa Dayanışma Birliği tüm masrafları karşılıyor. Size şunlar sağlanacaktır: konaklama, harçlık, sigorta, seyahat, yemek parası, yerel ulaşım. Ayrıca, ev sahibi ülkenin dilinde bir kurs, mentorun desteği  de sağlanacaktır

Avrupa Dayanışma Programı projesi nedir?

 

ESC kapsamında, farklı ülkelerden kuruluşlar ve gençler, deneyim alışverişinde bulunarak ve yerel topluluk ve kuruluşlar için yararlı etkinlikler gerçekleştirerek öğrenmek için birlikte çalışırlar. Çoğu zaman STK’lar, okullar ve kültür kurumları için çalışmaktadır. Üstlendikleri tüm faaliyetlerin uygulanmasına yardımcı olabilirler, örn. mültecilere yardım etmek, çevre yanlısı faaliyetler, çocuklarla ve gençlerle çalışmak, sosyal dışlanma riski altındaki insanlara yardım etmek, yaşlıları harekete geçirmek.

Gönüllüler ESC’ye ikamet ettikleri ülkedeki gönderen kuruluş ve onları alan ve iş sağlayan ev sahibi kuruluş aracılığıyla katılır.

Çalışmanın sonunda her katılımcı, edinilen yeterlilikleri açıklayan bir Youthpass sertifikası alır.

Lehçe bilmeme gerek var mı?

İşçiler için çevrimiçi dil desteği veya yerinde faaliyetler olduğu için Lehçe dilini bilmenize gerek yoktur. Projenin başlangıcında iletişimi büyük ölçüde kolaylaştıran iletişimsel İngilizce bilgisi tavsiye edilir.

Başvuruyu ingilizce yapınız. Başvuru formuna erişmek için tıklayınız

Başvuru formunda ingilizce dilinde Europass CV istiyor .

Europass CV ile ilgili yazımıza erişmek için tıklayınız 

Europass CV hakkında videomuzu izlemek için tıklayınız 

Son başvuru tarihi 14 Şubat 2021

Daha fazla kişinin faydalanması için sosyal medya hesaplarınızdan paylaşmak ister misiniz ?
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Pin on Pinterest
Pinterest

2 Comments

  1. I have a question. When will start this project? You don’t give a date and you did not give an e-mail that we can communicate with.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This div height required for enabling the sticky sidebarAd Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
%d blogcu bunu beğendi: