Hit enter after type your search item
ERASMUSGRAM

Erasmus'tan daha fazlası

PCR testi şartı arayan ülkelere gidecekler 110 TL karşılığında bu testi yaptırabilecek

img

Yurt dışına çıkacaksanız ve  PCR testi şartı arayan bir ülkeye giriş yapacaksanız bunun  için 110 lira karşılığında test yaptırılabilecek.

Yurt dışına çıkışlarda görevli olarak yurt dışına çıkacak kamu görevliler bu ücretten muaf, yani herhangi bir ücret ödemeyecekler

Yurt dışına çıkacak olan ve gideceği ülke tarafından PCR testi istenildiği için test yaptırmak isteyen vatandaşlar , uçak biletini veya varsa görev kağıdını dilekçesine  ekledikten sonra yetkili laboratuvarlara başvurabilecektir.

Yetkili laboratuvar listesine erişmek için  https://hsgm.saglik.gov.tr/tr/haberler/yetkilendirilmis-covi-d-19-tani-laboratuvarlari.html  adresinden ulaşılabilirsiniz

Ücreti , “Yurt dışına çıkış-PCR Testi” konusu ile Halk Bankası Ankara Kurumsal Şubesi nezdinde bulunan “TR70 0001 2009 4520 0005 0000 41” IBAN No’lu hesabına yatırmanız gerekiyor . Aldığınız makbuzu daha sonra ise  sağlık tesisine teslim etmeniz gerekiyor.

Almanya’dan Türkiye’ye giden kişilerin  geliş sonrasında 14 günlük karantinaya alınmaması  için PCR testi yaptırması gerekiyor. PCR testin Almanya’ya girişten en geç 48 saat önce yapılmış olması gerekiyor  ve sonucun negatif çıkması şart.

PCR Testinin sonuçlarını ne zaman alabilirim ?

PCR testinin sonucunu 1-3 saat arasında alınabiliyor fakat Laboratuvarın yoğunluğuna bağlı olarak sonucun çıkması 24 saate kadar çıkabiliyor

Daha fazla kişinin faydalanması için sosyal medya hesaplarınızdan paylaşmak ister misiniz ?
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Pin on Pinterest
Pinterest

1 Comments

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This div height required for enabling the sticky sidebarAd Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
%d blogcu bunu beğendi: