Hit enter after type your search item
ERASMUSGRAM

Erasmus'tan daha fazlası

Öğrenci Şehri Amsterdam’da Mutlaka Görülmesi Gereken 8 Yer

img

Öğrenci şehri Amsterdam’da göreceğiniz yerler hakkında bilgi almak için bu makaleyi inceleyebilirsiniz. 

1.Van Gogh Müzesi

Amsterdam’da göreceğiniz yerler arasında en baştaki Van Gogh Müzesi diyebiliriz. Hollanda’nın muazzam yerlerinden biri olan hem resmi hem de kültür açısından hayalleriniz süsleyen şehirdir. Bu müzede toplam 200 adet resim yer alır.

Japon eseri de sık görülen yerdir. 500 adet çizim ya da taslak bulunur. Bu müze daha çok sanatseverler tercih etmektedir. 

2.Anne Frank Huis veya Anne Frank Museum

Anne frank olan bu yer turistler açısından ziyaret edilmektedir. Anne frank yıl dönümünde her yıl binlerce kişi ziyaret etmektedir. Tarihi ile iç içe olan müzeleri ile hoş yerlerden biridir. Anne Frank hikayesi ile bilinen ve eski bir tarih müzesi olarak geçmektedir. İki farklı şekilde olan müzeler görmeye değer yerlerden biridir. 

3.Rijksmuseum (Devlet Müzesi)

Amsterdam’ın en önemli müzesi olan ve çarpıcı özelliğiyle bilinmektedir. Bu müzede sanat, tarih ve estetik alanda oldukça parçalar sergilenmektedir. Zanaat alanlarda bu sergiye dahildir. Bu müzede birden çok Rembrandt tabloları yer almaktadır. Bu müze 1400 ile 1900 tarihler arasında toplam 5000 resim her yıl sergilenmektedir.

4.Rembrandthuis ( Rembrandt Evi)

İsimi ve adını ünlü bir ressamdan alan ve 17 yüzyıla ait bir eserdir. Ressam Rembrandthuis bu evde bahsedilenlere göre 20 yıl olarak yaşamıştır. Bu yer ressamların ilham kaynağı haline geleceğini söyleyebiliriz. Bu şekilde tarihi bir eser olarak sıkça ziyaret edilmektedir. Tam 20 yıl yaşaması ve eserini bırakması bu yerin ismini koymasına neden olmuştur. 

5.Jordaan

Amsterdam’ın bilinen yerleri, muazzam ve göründük bir yüzü olarak söylemek hiçbir zaman yanlış olmaz. Çiçekli balkonları ve kanal boyunca devam eden binalar yanında yer alan onlarca cafe gece boyunca tat alacağınız huzur bulacağınız bir yer diyebiliriz.

Su Gövdesinde Beyaz Ve Kahverengi Ahşap Tekne

Buradaki bölge sıralı eveler müzesi gibi gördüklerinizden farklı bir yer olarak hissedeceksiniz. Her zaman turistlerin ya da yerli vatandaşların gitmek istediği ve sıklıkla tercih ettiği yerlerden biridir. 

6.De Wallen ya da Red Light District

De wallen ya da red light district olan bu yer kesinlikle sizleri kendine hayran bırakacaktır. Işıklarıyla donatılmış yeri şehrin tam ortasında bulunmaktadır. Işıkları farklı renklerde ve şekilde yanıp sönmektedir. Ama normalde tercih edilen ışık ise kırmızıdır. Şehrin ortasına olan bu kıpkırmızı renk kendinizi ışınlanmış gibi hissedeceksiniz.

Bu sizin hayallerinizde ki yer ve daha fazlası olduğu söyleyebiliriz. Şehrin merkezinde olan ve her gece birçok kişinin akın ederek gittiği ve vakit geçirdiği yerlerden biridir. Geceleri ışıklarıyla bambaşka oluyor. Hem turistlerin kesin görmesi hem de yerlilerin kesin görmesi gereken yerlerden biridir.

7.Stedelijk Museum

Amsterdam’da vakit geçireceğiniz yerlerden biri de Stedelijk museum müzesi diyebiliriz. Bu müze çok eski zamanlarda yapılmıştır. O zamandan beri hala izini korumaktadır. Tarih olarak 1895 yılında kurulan ve faaliyete giren bu müze sanat müzesi olarak bilinmektedir.

Çok sık gidilen ve merak edilen yerlerden biridir. Modern sanat yeri olan ve herkes açısından keyif veren bir müze çeşididir.

8.Madame Tussauds Müzesi

Amsterdam’da müzeler çok uzun sıralarıyla olan biletleri birçok bölgelerde yer alabilir. Kuyruklarla olan turist ofisleri olarak bilet alan yerlerden biridir. Bu şekilde müzeye gitmek isteyenlere kolaylık ve zaman kaybının önüne geçmesine yardımcı olmaktadır. Bal mumu olan heykeller sıkça bulunur ve hayranlıkla da müzeleri seyredebilirsiniz. 

Daha fazla kişinin faydalanması için sosyal medya hesaplarınızdan paylaşmak ister misiniz ?
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Pin on Pinterest
Pinterest

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This div height required for enabling the sticky sidebarAd Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
%d blogcu bunu beğendi: