Hit enter after type your search item
ERASMUSGRAM

Erasmus'tan daha fazlası

ODTÜ tarafından Yapa Zeka Eğitimi – ODTÜ onaylı Eğitim Sertifikalı

img

Ortadoğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) tarafından oluşturulan Bilgeİş çevrimiçi öğrenme platformu sayesinde; alacağınız yapay zeka eğitimi sonunda, ODTÜ onaylı eğitim sertifikasına sahip olabilirsiniz.

Eğitim serisinde bulunan ve birinci ders ile   yapay zekâyı anlamanızı sağlamak için en temel bilgiler incelenecektir. Yapay zekânın sosyal bilimler açısından değerlendirmesini ele alıp yapay zekâ uygulamalarının etik açısından doğurduğu sorunları göreceksiniz.

 

Ayırca yapay zeka uygulaması geliştirmenizi sağlayan Veri Bilimi sürecinin nasıl gerçekleştiğini öğrenirken dünya çapında en popüler programlama dillerinden biri olan Python programlama dilini de ele alınacaktır.

 

 

Beynimiz nesneyi tanımlama, verileri işleme ve ne yapılacağına karar verme yeteneğine sahiptir, böylece karmaşık bir görevi bir saniyede tamamlar. Amaç, Bilgisayarların da aynısını yapabilmelerini sağlamaktır.

Bu nedenle, Bilgisayarın gördüklerini yorumlamak için öğrenme algoritmalarını ve özel yöntemleri içeren Yapay Zekâ ve Makine Öğrenimi birleşimi olarak adlandırılabilecek bir alan vardır.

 

Bilgisayarla görme, bilgisayarların dijital görüntülerden veya videolardan gibi görsel girdilerden anlamlı bilgiler elde etmesini sağlayan ve bu bilgilere dayanarak eylemler gerçekleştiren veya önerilerde bulunan yapay zekâ alanıdır.

 

 

Bu disiplinler arası alan, sensörler, bilgisayarlar ve makine öğrenme algoritmaları kullanarak insan görme sistemlerinin bu öğelerini simüle eder ve otomatik hale getirir.

Derslerde Yapay Zeka 1 ve Yapay Zeka 2 şeklinde 2 ders bulunmaktadır.

 

Başvuru için tıklayınız

Daha fazla fırsata erişmek için Telegram kanalımıza katılabilirsiniz. Katılmak için tıklayınız

Daha fazla kişinin faydalanması için sosyal medya hesaplarınızdan paylaşmak ister misiniz ?
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Pin on Pinterest
Pinterest

2 Comments

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This div height required for enabling the sticky sidebarAd Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
%d blogcu bunu beğendi: