Hit enter after type your search item
ERASMUSGRAM

Erasmus'tan daha fazlası

Netflix Keyfinizi 10’a Katlayacak Ücretsiz 11 Chrome Eklentisi

img

Netflix’i daha kullanışlı bir hale getirmek ister misiniz? Netflix’in sunmadığı fakat eklentilerle daha pratik ve  kullanışlı bir hale getirmek ister misiniz?  Milyonlarca kullanıcısı olan Netflix, başarılı eklentiler ile eğlencenizi artıracak ve memnuniyetinizi sağlayacak.

Netflix’te film ya da dizi izlerken parlaklığından birçok detaya kadar değişiklik yapabileceğinizi biliyor musunuz?
Bu eklentilerden faydalanmak istiyorsanız Google Chrome kullanmanız gerekmektedir. Sizler için Netflix Chrome eklenti listesi oluşturduk ve sizlerle paylaşıyoruz.

1- Super Netflix

Super Netflix

Super Netflix eklentisiyle birçok özellik sunuluyor. Bu eklentinin en önemli özelliklerinden birisi ise Netflix içeriklerindeki videonun hızını ayarlayabilme özelliğinin olmasıdır. Ayrıca farklı bir dil altyazısı ekleyebiliyorsunuz. Ekran parlaklığını otomatik mod ile ayarlayabilirsiniz.

Super Netflix eklentisine erişmek için tıklayınız

2- Netflix Profanity Filter

Netflix profanity filter

Film dizi izlerken alt yazıda görünmesini istemediğiniz kelimeleri filtrelemek istiyorsanız bu eklenti size göre. Yanınızda bulunan kişi/kişilerin görmesini istemediğiniz kelimelerin sansür ile değil, alt yazıyı kaldırılmasını bu eklentiyle sağlayabilirsiniz.

Alt yazı eğer Türkçe ise filtreleme için kullanacağınız kelimeleri siz belirleyerek kelimeleri girebilirsiniz.  Eklentinin seçeneklerinde farenizin sağ kısmına tıklayıp,  /w*engellenecek kelime/w*  şeklinde engellemeyi sağlayabilirsiniz.

Netflix Profanity Filter eklentisini indirmek için tıklayınız

3- Video Adjust for Netflix

Video Adjust for Netflix

Bu eklentiyle Netflix ekranınızın parlaklığını, kontrastını ve bu gibi  ekran ışığı düzenlemelerini yapmanızı sağlıyor. Özellikle karanlık sahneyi aydınlatmanızda veya çok fazla  ışıklı sahnede, renk durumunu düzenlemede ayarlamanızda bu eklenti yardımcı olacaktır.

Video Adjust for Netflix indirmek için tıklayınız

4- Trim

Bu eklentinin en önemli özelliği ise bütün Netflix içeriklerinde bulunan IMDb, Rotten Tomatoes ve Douban puanları görebilme fırsatı sunuyor.

Bir başka özelliği ise filtreleme yapabilmesidir. Dilediğiniz bir kategori veya anasayfada geziyorken  “IMDb puanı 7 ve üstü olanları göster” diyerek filtreleyebiliyorsunuz.

Trim eklentisini indirmek için tıklayınız

5- Netflix Classic

Netflix Classic

Netflix’te ilk dönemleri özleyen kişiler için güzel bir eklenti. Efektin az olduğu ve daha az özelliğin olduğu bu eklentiyle old but gold days diyeceksiniz.

Bu eklentiyle  otomatik fragman oynatmaları, vurgulunan Netflix introlarını ve giriş sayfasında buluan oturum seçme penceresi vb durumlardan da kurtulmuş olacaksınız.

Netflix Classic eklentisine erişmek için tıklayınız

6- FindFlix

FindFlix: Netflix Secret Category Finder

FindFlix eklentisinin en önemli özelliği ise bir iki tıklama ile kolaylıkla istediğiniz kategoriye erişmenizi sağlıyor. FindFlix uygulamasıyla birlikte Netflix’te bulunan gizli kategoriler ve bu kategorilerde bulunan alt kategorilere kolay bir şekilde erişim sağlayabileceksiniz.

FindFlix tarafından sunulan bu hizmet ile hem zamandan kazanıyorsunuz hem Netflix’te daha keyifli zaman geçirebilirsiniz.

FindFlix eklentisine erişmek için tıklayınız

7- Language Learning with Netflix

Language Learning with Netflix

Bu eklentiyle Netflix’te bir şeyler izliyorken İngilizcenizi veya dilediğiniz başka bir dilinizi geliştirebileceksiniz! Altyazıda kelimenin üstüne fareyi götürdüğünüz zaman kelimenin anlamını öğrenebilirsiniz.

Rusça vb. altyazı konusunda problem yaşayan kişiler için çok güzel bir eklenti diyebiliriz.

Language Learning with Netflix eklentisine erişmek için tıklayınız

8- Netflix picture-in-picture

NETFLIX picture-in-picture control button

Muazzam özelliği olan bu eklenti,  Netflix’te bir şeyler izliyor fakat  bir yandan  tarayıcınızda işlerinizi halletmek istiyorsanız işinizi hallederken ekranda sağ altta küçük boyutta istediğiniz Netflix içeriğini izleyebiliyorsunuz.

Netflix picture-in-picture eklentisine erişmek için tıklayınız

9- Netflix Flip

Netflix Flip - Rotate Netflix in Your Browser

Netflix’te dizi veya filminizi  yatar vaziyette izliyor ve ekranı döndürmeyi istiyorsanız zaman zaman bilgisayarınızı çevirmeyi bile denemişseniz bu eklenti imdatınıza yetişiyor.

Netflix Flip eklentisiyle ekranı dilediğiniz açıda döndürebiliyorsunuz. Görüntüde zoom da yapabilirsiniz.

Netflix Flip eklentisine erişmek için tıklayınız

10- Netflix Party

Netflix Party is now Teleparty

Netflix Party eklentisi adıyla özleştiği gibi arkadaşlarınız ile yan yana değilken online olarak da  Netflix’i birlikte izlemenizi ve muhabbet etemnizi sağlıyor.

Netflix Party eklentisiyle video senkronize edilerek arkadaşınızla eş zamanlı izlemenize olanak sağlar. Arkadaşlarınızla birlikte filminizi dizinizi izlerken sayfanın yana kısmında grup sohbet pencerisinde sohbet edebilirsiniz.

Netflix Party eklentisine erişmek için tıklayınız

11- Netflix Stop Wasting my Time

Bu eklentinin özelliği ise  “Sonraki Bölüm” ve “Introyu Atla” butonuna otomatik bir şekilde tıklıyor. Rahatınıza düşkün birisi iseniz oturduğunuz yerden eklenti bu işlemleri sizin yerinize yapıyor.

Netflix Stop Wasting my Time eklentisine erişmek için tıklayınız

Daha fazla kişinin faydalanması için sosyal medya hesaplarınızdan paylaşmak ister misiniz ?
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Pin on Pinterest
Pinterest

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This div height required for enabling the sticky sidebarAd Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
%d blogcu bunu beğendi: