Hit enter after type your search item
ERASMUSGRAM

Erasmus'tan daha fazlası

Mısır 7 Günlük Erasmus+ Seminer

img

Türkiye’den başvurular kabul ediliyor.

Masraflar karşılanıyor.

1-7 Mayıs tarihlerinde gerçekleşecektir.

 

 

Proje hakkında

 

Bu konferans aracılığıyla barış ve çatışma kavramlarını, artan şiddet ve çatışmanın gerçek nedenlerini, barışı etkileyen faktörleri, barış kültürünün yayılmasında gençlik ve sivil toplum kuruluşlarının rolünü tartışacağız.

Barışa ulaşmak bir gerçek mi yoksa gerçekleştirilemeyecek bir hayal mi? Barış hükümetlerin mi yoksa insanların mı kararıdır?

 

Dinler çatışmayı artırdı mı? Bu toplantıda tüm bu soruları farklı bakış açılarından yanıtlamaya çalışacağız. İnsanlığın varoluşundan bu yana Habil ve Kabil’den Ukrayna-Rus savaşına kadar uzun dönemler barış olmamıştır.

 

Burada soru, devam eden çatışmaların arkasındaki gerçek nedenlerin ne olduğu ve barışı sağlamanın neden bu kadar zor olduğudur.

 

Çatışmanın arkasında dini geçmişler mi var?

Çatışmanın arkasında kültürel geçmiş ve ırkçılık mı var?

 

Çatışma arayan hükümetler mi, yoksa bu hükümetleri seçerek çatışma arayan insanlar mı?

Gerçekten barışçıl mıyız yoksa barışçılmış gibi mi davranıyoruz?

 

Gerçek şu ki, iletişim kurmamız ve birbirimizi daha iyi tanımamız, başkalarına saygı duyma değerlerini (dini ve kültürel geçmişleri ne olursa olsun) teşvik etmemiz ve gençlerde hoşgörü ve barış değerlerini geliştirmemiz gerekiyor. .

Hepimiz insanız, aynı dünya üzerinde yaşıyoruz, aynı suyu içip aynı havayı soluyoruz.

 

Başvuru için tıklayınız

 

Daha fazla fırsata erişmek için Telegram kanalımıza katılabilirsiniz. Katılmak için tıklayınız

Daha fazla kişinin faydalanması için sosyal medya hesaplarınızdan paylaşmak ister misiniz ?
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Pin on Pinterest
Pinterest
This div height required for enabling the sticky sidebarAd Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
%d blogcu bunu beğendi: