Hit enter after type your search item
ERASMUSGRAM

Erasmus'tan daha fazlası

Marmara’da Gidilmesi Gereken 10 Kıyı Kasabası

img

Marmara’da gidilmesi gereken 10 kıyı kasabası hakkında bilgileri öğrenmek için bu makaleyi inceleyebilirsiniz. 

1.Erdek, Balıkesir

Marmara’da görülmesi gereken kasabalardan biridir. Erdek kıyısı Marmara denizine bağlı olup ve görülmesi gereken yerlerden biridir. En temiz ve tatil yellerinden biri olan bir kıyı bölgesidir. Erdek’te hem sakin hem de keyif yapmak için tam ideal bir yerdir. Körfez de yer aldığı için harika bir konum olarak değerlendirebiliriz.

Plajları ve manzaraları kesinlikle seyredilmesi gereken yerlerdendir. En keyifli mekanı da Kapıdağ Yarımadası olarak değerlendirebiliriz. 

2.Erikli, Edirne

Erikli, Keşan’a bağlı bir köydür. Saros körfezi adından bir kıyı yer almaktadır. Dünyaca kendini çok çabuk yenileyen üç körfezlerden biridir. Tertemiz ve bol oksijenli yerleriyle görülmeye değer bir tatil yeridir.

İncecik kumlarla ve uzun plajlarıyla sıkça vakit geçireceğiniz tatil türüdür. Kara yol ile ulaşmak mümkündür. 

3. Avşa, İstanbul

Marmara’da tatil yerlerinden biri de Avşa olarak söyleyebiliriz. En popüler merkezlerden biri haline gelmiştir. Kısa tatil olarak daha sık tercih edilmektedir. Saklı olarak kalmış koylar ve bilindik plajlarla her vakitte denize girilebilmektedir. Keyifli bir tatil yeri diyebiliriz. Kısa anda fazlasıyla etkinlik ve faaliyet yer almaktadır. 

4.Şile, İstanbul

Herkesin sıkça kaçmak istediği yerlerden biridir. Karadeniz kıyısı olan ve her mevsim bambaşka bir güzelliğe sahip bir köydür. Meşhur balık yerleri ve mekanları da ziyaret edebilirsiniz. Şile’de yer alan kaleyi mutlaka uğrayınız. Konaklama yeri ve ev kiralama yeri de bulunmaktadır. Meşhur ve bilindik deniz feneri de mutlaka görünüz.

5.Ağva, İstanbul

Şile’ye bağlı olan bu köy görülmeye değer yerlerden biridir. Ufak ile sevimli köyleriyle sizleri hayran bırakacaktır. Karadeniz kıyısı yer almaktadır. Orda bulunan nehir her mevsim ayrı bir hava katmaktadır. Nehirde kano ile tur atabilirsiniz.

Tarihi yerlerle dolu olan bu köy mükemmel havasıyla tam kaçamak bir yerdir. Burada her yer bütçeye uygun yerler bulunmaktadır. Otobüs ile ulaşmak mümkündür.

6.Fıstıklı, Yalova

Marmara’nın bölgesinden biri olarak yer alan Armutlu ilçesinin yakınların bulunan bir köydür. En ideal tatillerden biri de doğa ile denizin iç içe olan bir yerdir. Denize bakan ve sıfır sahiliyle harika bir köydür.

Şelaleleri de oldukça bulunmaktadır. Yemyeşil ve mesire alanlarında keyifli piknik yapılabilmektedir. Feribotlarla da keyifli bir yolculuk yapabilirsiniz. 

7.Marmara Adası, Balıkesir

Marmara bölgesinin en büyük adası olarak yer almaktadır. Marmara denizi kıyısı olan bu yer Balıkesir iline bağlı bir konumdadır.  Uzun zamanlardan beri yazlıkçıların favori mekanlarından biridir. Ziyaretçilere bambaşka güzellikler sunmaktadır. 

8.Gemlik, Bursa

Marmara’da tatil kasabaları arasında en doğa harikasıyla bilinen bir özel yerdir. Doğasıyla harikalar yaratan ve herkesi mest edecek yerlere sahiptir. Dere ya da şelaleleriyle de keyifli zaman geçirebilirsiniz. 

Dünyanın en büyük parkı olan Arkeopark alanı da mutlaka gezmelisiniz.  Kaplıcalarda ayrı bir rahat ve keyiflidir. 

9.İğneada, Kırklareli

Kırklareli de tatil yerleri çok olan ve Karadeniz’e kıyısında bulunan bir yerdir. En güzel tatil beldeleri arasında yer alan bir mekandır. Uzun yürüyüşleriyle tam bir sahil şeridi konumundadır.

Deniz veya güneşin ayrı tadı olan bir yerdir.  Longoz ormanları da burada yer alır. Çok kişinin ziyaret edip gördüğü yerlerden biridir. 

10.Kıyıköy, Kırklareli

Kırklareli de tatil yerleri çok olan bir yerdir. Çok güzelliğin barındırdığı bir yerdir. Huzur dolu vakitler için bunglov veya çadırlarda kalmak da ayrı bir keyiflidir. Koy ile plajlar ile denize rahat girip ve tatil yapabilirsiniz.

Daha fazla kişinin faydalanması için sosyal medya hesaplarınızdan paylaşmak ister misiniz ?
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Pin on Pinterest
Pinterest

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This div height required for enabling the sticky sidebarAd Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
%d blogcu bunu beğendi: