Hit enter after type your search item
ERASMUSGRAM

Erasmus'tan daha fazlası

Macaristan , Bodrogolaszi 26 Haftalık Gönüllülük Projesi

img

Proje hakkında

ESC gönüllülük programı kapsamında, Yeşiller Vakfı üslerinde derneğimizin doğa koruma programlarına ve çevre eğitimlerine katılabilecek, uzun süreli, 6 aylık bir süre (Nisan-Ekim 2023) için 2 genç aranıyor.

Kuzey-doğu Macaristan’da daire – Bodrogolaszi, Sárospatak ve Bodrogkeresztúr yerleşim yerlerinde. Gönüllülerden beklenen faaliyetler şunlardır:

doğa koruma ile ilgili sergilerin yönetimine yardımcı olmak (animatör ve bebek bakıcısı rolünde)

doğa derslerine yardımcı olmak (animatör ve çocuk bakıcısı rolünde, fotoğraf dokümantasyonu hazırlama)

bakım eğitim parkurları, küçük yenileme çalışmaları

Yürüyüş ekipmanlarının (kayak, kano, bisiklet) yürüyüşçülere teslim edilmesi ve denetlenmesi

Etkinliklere katılım, yaz kamplarına yardım Bahçe işleri, Bodrogolaszi’nin günlük toplum yaşamına katılım Gönüllüler haftada 5 gün çalışır , günde ortalama 6 saat, cep harçlığı 5 EUR/gün’dür.

KONAKLAMA, YEMEK VE ULAŞIM DÜZENLEMELERİ

Bodrog nehri kıyısındaki küçük Bodrogolaszi köyünde bir gençlik yurdunda gönüllüler için konaklama sağlayabiliriz. Kişi başına ayrı bir yatak odası, ancak ortak banyo ve mutfak artı internet erişimi mevcuttur.

Yemekler: Sizin için yemek desteği ödüyoruz (site içinde bakkal, yemek pişirme olanakları, restoran 5 km uzaklıktadır).

Macaristan’a ve Macaristan’dan yeşil seyahati tercih ediyoruz. Yerel ulaşım için bisiklet sağlıyoruz, uzun mesafeli seyahatler için treni veya derneğin arabasını tavsiye ediyoruz.

FAALİYET SIRASINDA EĞİTİM

Gönüllüler bölgenin doğal değerlerini, flora ve faunasını ve kültürel değerlerini (kaleler, festivaller) tanır ve iş deneyimi kazanır.

Macar doğa koruma hareketine katılırlar ve benzer ilgi alanlarına sahip gençlerle ilişkiler kurabilirler. Dil öğrenimi için fırsatlar sunuyoruz.

KATILIMCI PROFİLİ

Çalışmaları veya ilgi alanları aracılığıyla doğayı korumaya kendini adamış, hafif fiziksel işlerden caydırılmayan, çocuklarla iyi geçinen ve doğa koruma ve pedagojik faaliyetlerde yeni deneyimler ve bilgiler edinmek isteyen gençler.

Takım halinde çalışmayı seven ve çalışabilen. B kategorisi ehliyeti ve Macar dili bilgisi sahipleri bir avantaja sahiptir.

 

Başvuru için tıklayınız

Daha fazla fırsata erişmek için Telegram kanalımıza katılabilirsiniz. Katılmak için tıklayınız

Daha fazla kişinin faydalanması için sosyal medya hesaplarınızdan paylaşmak ister misiniz ?
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Pin on Pinterest
Pinterest

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This div height required for enabling the sticky sidebarAd Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
%d blogcu bunu beğendi: