Hit enter after type your search item
ERASMUSGRAM

Erasmus'tan daha fazlası

Kuzey Makedonya / Üsküp ESC Gönüllülük Fırsatı

img

Proje, Makedonya’nın başkenti Üsküp’te gerçekleşecektir

Proje süre aralığı: 2 ay

 

Projeye başvurmak  için aranan yaş aralığı şartı:  18-30

Makedonya’da gerçekleşecek için 2 gönüllü aranmaktadır

Makedonya için vizeye ihtiyacınız yoktur. Sadece pasaportunuz ile seyahat edebilirsiniz.

 

Katılımcıların;

1. Proje boyunca Makedonya’da ev sahibi Gençlik Merkezinin aracılığı ile , gençlerle, çocuklarla ve engelliler ile bir çok sosyal  faaliyetlere dahil olacaktır;

2. Makedonca dil kursuna ve kültürel atölye çalışmalarına;

3. Yaratıcılık Atölyelerine;

4. Dans Atölyelerine;

5. Dog Kafe etkinliklerine;

6. Film gecelerine
türünde çok fazla çalışmada bulunacaktır

Proje kapsamında, katılımcının yol masrafları, konaklama yemek, seyahat sigortası, cep harçlığı ve vize masrafları karşılanacaktır.  ( Proje, Erasmus+ bütçesi ile fonlanmıştır )

Proje sonunda Youthpass sertifikası verilecektir. Youthpass uluslararası geçerliliği olan bir sertifikadır

Projede konuşulacak olan dil ingilizcedir. Proje kapsamında seçilen gönüllüler, 2 ay boyunca yerel dil destek kursu ( Makedonca ) alacaktır

Proje hakkında detaylı bilgi paket ise seçilen katılımcılar ile paylaşılacaktır

Gönderici Kuruluş: Sivil Toplum Destekleme Derneği

ETKİNLİK AÇIKLAMASI

Projemiz ile; sahip olmayı umduğumuz etkiler: Katılımcılarımız; -Kısıtlı imkânlarına rağmen kendilerine sunulan imkanlar hakkında bilgilendirilir, ilgi, istek ve ihtiyaçları doğrultusunda katılımı ve hareketliliği sağlanır; – Gönüllülük deneyimi kazanmak, gönüllülüğü benimsemek ve hayatlarına entegre ederek çevrelerine yaymak;

 

– Sahip oldukları bilgi, beceri ve deneyimler, onlarla neler yapabileceklerini fark etme, onları geliştirmek için hareket etme, kişisel gelişimleri için harekete geçirme; -Yetkinlik ve yeteneklerini tanımak, mesleki gelişim sağlamak ve istihdam edilebilirliklerini hızlandırmak; -Yaşadığı toplumun bir parçası olarak hareket etme bilincine sahip olmak, bu doğrultuda düşünme, üretim ve uygulama duygusunu geliştirmek, sosyalleşmek ve sosyal etki yaratmak.

KONAKLAMA, YİYECEK VE ULAŞIM DÜZENLEMELERİ

Ev sahibi kuruluş, ESC gönüllüleri için ofislerinin yakınında bir daire kiraladı. Gönüllü, odasını diğer gönüllülerle (aynı cinsiyetten) paylaşacaktır. Kiralık daire, temizlik, yemek pişirme ve yıkama tesisleri ile yeterli mobilyaya sahiptir. Her gönüllü için yiyecek ve yerel ulaşım için her ay ücret alacaktır. cep harçlığı için 177 EUR ödenecektir. Gönüllülerin vizeye ihtiyacı yoktur. Seyahat masrafları belirlenen ölçü dahilinde karşılanacaktır(her gönüllü için)

 

Proje  1 Temmuz 2023’te başlayacaktır. 28 Ağustos 2o23 tarihinde sona erecektir

 

Başvuru için tıklayınız

 

 

Daha fazla fırsata erişmek için Telegram kanalımıza katılabilirsiniz. Katılmak için tıklayınız

 

 

Daha fazla kişinin faydalanması için sosyal medya hesaplarınızdan paylaşmak ister misiniz ?
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Pin on Pinterest
Pinterest

1 Comments

  1. Hi, im from Turkey my name is Tamer 24 years old, i was been in Macedonia 6 years lived. Also i have a macedonian citizenship.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This div height required for enabling the sticky sidebarAd Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
%d blogcu bunu beğendi: