Hit enter after type your search item
ERASMUSGRAM

Erasmus'tan daha fazlası

Kuzey Irlanda 8 Günlük Erasmus+ Gençlik Değişimi Projesi

img

25 Nisan – 4 Mayıs 2022 tarih arasında Kuzey İrlanda’nın Bushmills ve Belfast şehirlerinde gerçekleşecek  Erasmus+ Gençlik Değişim Projesi için Türkiye’den 5 katılımcı seçilecektir.

Projeye ise toplam 35 katılımcı seçilecektir

Projeye hangi ülkelerden katılımcılar katılacaktır?

Türkiye, Litvanya, İtalya, Yunanistan, İspanya ve İngiltere

Proje Konusu

-Kendimizi anlamaya ve başkalarının davranış ve davranışlarını yansıtmaya yardımcı olan kişisel gelişim

-Toplumumuzdaki sosyal içermeyi zayıflatan veya ayrımcılığı teşvik eden yapıların algısına meydan okuyun Farklı dinlerin klişelerinin üstesinden gelmek

– Ayrımcılık konusunda farkındalık yaratmak

-Kapsayıcı bir tutumun ne anlama geldiğine dair daha geniş bir anlayış oluşturmak ve kültürler arası ve dinler arası diyaloğu başlatmak

-Kültür ve spor arasındaki bağlantıları anlamak ve sporun kültürlerarası yönlerini anlamak

-Diğer insanlara karşı empati duygusunu geliştirmek

Katılımcıların arka planı, daha kapsayıcı ve harika olmak için empati geliştirmeye istekli genç (18-30 yaş). (d) Irksal ve dinsel ayrımcılığı ele almaya veya belki de yüzleşmeye hazır olan gençler.

Açık fikirli, yakın çevreyi, yerel, bölgesel, ulusal ve uluslararası toplulukları önemseyen ve insan hakları sorunlarına duyarlı gençler.

Başvuru yapmadan önce bilgileri dikkatli bir şekilde okuyarak projenin konusu ışığında başvurunuzu yapmanız bekleniyor.

Başvuruda CV’nizi eklemeniz gerekmektedir. CV olmadığı takdirde başvurunuz dikkate alınmayacaktır.  Türkçe ya da İngilizce dilinde yazabilirsiniz

Proje için başvuru yapacak adaylarda dil bilme zorunluluğu aranmıyor. Fakat grubun aktifliği açısından 1-2 kişinin dil bilmeyen diğer kişilerin ise iyi ve orta seviye bilenler arasından seçim yapılacaktır.

Projenin gerçekleşeceği tarihler arasında konaklama, 3 öğün yemek ve aktivite giderleri ev sahibi kurum karşılayacaktır. Gönderici kuruluş CEVKA’nın projeyle ilgili fiziki bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

Başvuru için tıklayınız

Seyahat masraflarınız Erasmus+ proje kapsamında kurallar çerçevesinde karşılanacaktır. Vize masraflarınız karşılanmayacaktır.

Projeye başvuru için aranan yaş aralığı 16-30

Covid-19 kuralları kapsamında başvurunuzu yapınız. Aşı kartınız olması gerekiyor.

Yalnızca seçilen katılımcılara dönüş sağlanacak ve detaylı bilgi verilecektir.

 

Daha fazla kişinin faydalanması için sosyal medya hesaplarınızdan paylaşmak ister misiniz ?
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Pin on Pinterest
Pinterest

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This div height required for enabling the sticky sidebarAd Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
%d blogcu bunu beğendi: