Hit enter after type your search item
ERASMUSGRAM

Erasmus'tan daha fazlası

Japonya’da Vulcanus Programı ile Burslu Staj Fırsatı

img

Japonya’da Vulcanus Burslu olarak Staj Programına Katılmak ister misiniz?

Burslu Staj Programı,  AB / COSME  ( Türkiye COSME ülkeleri listesindedir)  öğrencilerine yönelik endüstriyellik üzerine burslardır.

Akademik yılının  Eylül ayı itibarıyla başlar sonraki senenin Ağustos ayına dek devam eder.

Bu programın amacı ise , Japonya ile AB arasında endüstriyel işbirliklerin ve daha ileri derecede karşılıklı anlayışın gelişmesinin sağlanması ve teşvik edilmesidir.

Öğrencilere Neler Sunuluyor?

Japonya’da 1 haftalık  seminer,

4 ay süren yoğunlaşmış Japonca dil kursu,

Japon şirketinde 8 ay staj

Programın Hedefleri Nelerdir ?

Ev sahibi ve öncü şirket olan Japon şirketin kullandığı gelişmiş teknolojinin incelenmesi;

Yurt dışında 1 senelik kapsayıcı deneyimi elde etmek için Japonca’yı öğrenme ve Japon kültürünü anlaması ve çalışması;

Japon işletmelerle ve insanlar ile etkileşimi sağlamak için gelecekte  kariyer için yerleştirilmesi

Program için Hangi Öğrenciler Uygundur?

Avrupa Birliği  Üye Devletlerinden birisi ya da  COSME  ülkelerinden olan vatandaşların ( Türkiye dahil)

Bilgisayar bilimi/mühendisliği, makina mühendisliği, inşaat mühendisliği, nükleer mühendisliği, kimya, fizik, elektronik biyoteknoloji bölümler, elektrik mühendisliği, telekomünikasyon, üretim sistemi gibi bölümlerde eğitim gören 3.sınıf lisans öğrencileri veya yüksek lisans veya son yılından bir önceki yılında olan doktora öğrencileri için

Finansal Destek:

Bu program Avrupa Birliği – Japonya Endüstriyel İşbirliği Merkezi’nin ve ev sahipliği yapan Japon şirket tarafından finansmanı sağlanmaktadır.

Japonya için  gidiş dönüş seyahat masraflarının ve Japonya’da  yaşam masraflarının karşılanması için verilecek olan bursun miktarı 1.900.000 Yen

Dil kursu için ve seminerle ilgili herhangi bir ücret talep edilmiyor. Konaklamanın sağlanması,  seminerin, dil kursunun masrafları şirket tarafından sağlanıyor.

Son Başvuru Tarihi: Eylül 2022 – Ağustos 2023 dönemi için  –> son başvuru tarihi: 23 Ocak 2022 fakat belgeler Kasım 2021‘e kadar ilgili web sayfasına yüklenmesi gerekiyor..

Başvuru için tıklayınız

Daha fazla kişinin faydalanması için sosyal medya hesaplarınızdan paylaşmak ister misiniz ?
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Pin on Pinterest
Pinterest

3 Comments

  1. Merhabalar , katılım ile ilgili bir sorum olacaktı Bilgisayar Programcılı(Ön lisans) bölümü okuyorum buna katılabilir miyim ? Yoksa Bilgisayar Mühendisliğine mi yükseltmem gerekiyor.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This div height required for enabling the sticky sidebarAd Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
%d blogcu bunu beğendi: