Hit enter after type your search item
ERASMUSGRAM

Erasmus'tan daha fazlası

İtalya , Palermo 10 Aylık ESC Gönüllülük Projesi

img

AKTİVİTE AÇIKLAMASI

Çalışmamız, yaygın eğitim yoluyla yetkilendirmeyi ve aktif vatandaşlığı teşvik ederek, gençlerin eyleme geçebileceği ve büyümelerine ve refahına katkıda bulunabilecekleri Avrupa’daki kapsayıcı toplumlara duyulan ihtiyacı ele alarak artan genç marjinalleştirme düzeyiyle yüzleşmeyi amaçlamaktadır.

 

Faaliyetler Palermo’da gençler ve aileleri, yerliler ve göçmenlerle temas halinde gerçekleşecek; bunlar, tüm ortak kuruluşlar tarafından paylaşılan ortak yaklaşımlar olarak NFE ve insan hakları ve barış eğitimi metodolojileri aracılığıyla yönlendirilecektir.

“Yaparak öğrenme”, işbirlikli öğrenme, açık hava etkinlikleri, yaratıcı ifade ve e-öğrenmeye dayalı aktif ve katılımcı teknikler kullanılacaktır. Bu içerikte; 6 ay süreyle 2 gönüllü gönderilecek.

 

KONAKLAMA, YEMEK VE ULAŞIM DÜZENLEMELERİ

Konaklama masrafları tamamen karşılanacaktır. Gönüllüler iki ve üç kişilik odalar, 2 ortak banyo, bir ortak mutfak ve balkonlu bir dairede konaklayacaktır.

Yiyecekler ayrıca Barınma kuruluşu – CEIPES tarafından karşılanacaktır.

Şehir içi ulaşım desteği sağlanacak ve ayrıca SIM kart verilecektir. Vize, uçak bileti, seyahat sigortası, vergi vb. için 275 Euro’ya kadar seyahat desteği (gönderen kuruluş tarafından karşılanacaktır) – Günlük cep harçlığı Gönderen kuruluş tarafından da karşılanacaktır – Sağlık sigortası CIGNA tarafından ücretsiz yapılacaktır.

 

ETKİNLİK SIRASINDA EĞİTİM

Katılımcılara gönderen kuruluş tarafından geliş öncesi eğitim verilecektir. Ayrıca proje süresince OLS aracılığıyla yabancı dil öğrenebilecekler. Dikkat: Başvurularınızı lütfen Europass İngilizce CV’niz ve projenize özel motivasyon mektubunuz ile yapınız. Aksi takdirde değerlendirmeye alınmayacaktır. Ayrıca sonuçlara ilişkin tüm duyurular destek veren kuruluşun sosyal medya hesaplarından yapılacaktır. Tüm duyurular için: @boluprojectoffice

KATILIMCI PROFİLİ

18 ile 30 arasında; -CEIPES’in faaliyetlerine ve değerlerine yönelik güçlü motivasyon ve bağlantı;

-Gençlerle marjinalleşme riski taşıyan faaliyetlere katılmaya ve entegrasyonlarını desteklemeye ilgi;

-Yeni kültürler ve deneyim alışverişi hakkında bilgi edinmeye ilgi duyan; -Tüm proje süresi boyunca katılım için uygun;

-Takip aşamasına katılmak, katılan gönüllülerin deneyimlerini içeren bir makale yazmak ve başarılı bir ESC gönüllülük deneyimi için en iyi uygulamaları toplamak ve projenin yaygınlaştırma faaliyetlerini yürütmek için uygun

 

Proje Süresi: 11 Temmuz 2022 – 8 Ocak 2023

Lütfen daha fazla bilgi için bilgi paketini inceleyin ve ardından başvurun. Bilgi paketine erişmek için tıklayınız

 

Başvuru için tıklayınız

 

Daha fazla fırsata erişmek için Telegram kanalımıza katılabilirsiniz. Katılmak için tıklayınız

Daha fazla kişinin faydalanması için sosyal medya hesaplarınızdan paylaşmak ister misiniz ?
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Pin on Pinterest
Pinterest

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This div height required for enabling the sticky sidebarAd Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
%d blogcu bunu beğendi: