Hit enter after type your search item
ERASMUSGRAM

Erasmus'tan daha fazlası

İtalya , Acireale Uzun Dönem Gönüllülük Projesi

img

AKTİVİTE AÇIKLAMASI

Circolo Arci Babilonia, Acireale’deki (CT) gençlik kültür merkezi “Mistero Buffo”da ev sahipliği yapan bir sosyal tanıtım organizasyonudur.

Gönüllü, merkezin günlük yönetimine, kültürel etkinliklerin, sanat atölyelerinin düzenlenmesine, kütüphane ve müzik prova odasının yönetimine, sosyal medya ve organizasyon web sitesi için tanıtım materyallerinin oluşturulmasına ve yeni katılım stratejilerinin geliştirilmesine yardımcı olacaktır.

 

Acireale’nin gençliği, Proje aynı zamanda gönüllüyü Çevre Eğitim Merkezi “CEA delle Aci”nin faaliyetlerine de dahil edecek.

KONAKLAMA, YEMEK VE ULAŞIM DÜZENLEMELERİ

 

2 gönüllü, tüm ortak olanaklarla (mutfak, çamaşır makinesi, banyo…) donatılmış ortak bir dairede çift kişilik odalarına sahip olacaktır.

Ev, şehrin tarihi merkezinde, Mistero Buffo ofisinden birkaç dakikalık yürüme mesafesinde yer almaktadır.

 

ETKİNLİK SIRASINDA EĞİTİM

Gönüllüler, İtalyan Gençlik Ulusal Ajansı tarafından düzenlenen iki eğitimi gerçekleştirme fırsatına sahip olacaklar:

Varışta eğitim ve ara değerlendirme. Ev sahibi kuruluş ayrıca, Mistero Buffo’nun gönüllüleri ile mentorluk, İtalyanca dil kursu ve aylık değerlendirme toplantıları sağlar.

 

KATILIMCI PROFİLİ

 

Zor bir dönemden sonra yeniden ayağa kalkan küçük bir merkezin zorluklarını üstlenmek isteyen gönüllüleri ağırlamak istiyor.

Yaratıcılık ve bağımsızlık temeldir ve aynı zamanda kendi kendine başlayan bir tutumdur.

STK’larda, yaratıcı, çevresel ve kültürel alanda daha önceki organizasyonel deneyim, gönüllülerin seçilmesi zorunlu olmasa da, projede başarılı bir şekilde yer almasına kesinlikle yardımcı olacaktır.

 

Her adayın özel motivasyonlarını ve bu projenin kişisel hayatı, deneyimi ve gelecek planlarıyla ne kadar örtüştüğünü dikkate alınacaktır.

Proje tarihleri: 03/10/2022 to 31/07/2023

 

Başvuru için tıklayınız

 

Daha fazla fırsata erişmek için Telegram kanalımıza katılabilirsiniz. Katılmak için tıklayınız

Daha fazla kişinin faydalanması için sosyal medya hesaplarınızdan paylaşmak ister misiniz ?
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Pin on Pinterest
Pinterest

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This div height required for enabling the sticky sidebarAd Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
%d blogcu bunu beğendi: