Hit enter after type your search item
ERASMUSGRAM

Erasmus'tan daha fazlası

İSVEÇ ,VÅXTORP Gönüllülük Projesi

img

AKTİVİTE AÇIKLAMASI

The Horse Speaks All Languages bütünleştirmede ana araç olarak kullanarak, proje ve metotların oluşturulmasında ana araç olarak kullandığımız karma gruplar halinde engelli ve engelsiz insanlar için güvenli bir alan ve öğrenme ortamı yaratmayı amaçlamaktadır.

Gönüllüler, engellileri topluluğumuzun bir parçası olmaları ve eşit şartlarda katılmaları için güçlendirecek ve engelli kişilerle ilgili damgalanmayı azaltacaktır.

 

Gönüllü olarak rolünüz şunları içerir: Sosyal gruplarımızda sirk, at binme, drama ve dans alanlarında yardım teklif edin. Atların etrafında doğayla uyum içinde çalıştığınız “çiftlik yaşamının” bir parçası olun. Farklı okullar, habilitasyonlar ve kuruluşlarla işbirliği içinde atların birçok insanın yaşamının gelişiminde büyük rol oynadığı süreci takip edin.

Diğer AB projelerinin sosyal faaliyetlerini ve lojistiğini oluşturun/uygulayın. Gönüllüler topluluğunu güçlendirmede ekibe yardımcı olun ve kırsal kesimde uluslararası bir konum oluşturun.

KONAKLAMA, YEMEK VE ULAŞIM DÜZENLEMELERİ

 

Konaklama: Gönüllülük deneyimi süresince proje tarafından finanse edilecektir. Gönüllüler kendi mutfağı, banyosu ve duşu olan özel bir eve yerleştirilecek. TV ve Wifi ile ortak bir alan bulunmaktadır. Dışarıda bir barbekü alanı var.

Kişisel Ödenek ve Yemek Bütçesi: Bütçeler her ay tahsis edilecektir. Gönüllüler kendi alışverişlerini yapmakla sorumlu olacaklardır.

Ulaşım: Ehliyet sahibi olan gönüllülere alışveriş için bir araba verilecektir. Dilediğiniz zaman kullanabileceğiniz bisikletler de var. Büyük şehirler için ulaşım otobüsler/trenlerdir.

FAALİYET SIRASINDA EĞİTİM

 

Eğitim ve Destek: Varışta, gönüllüler Caprifolen’in yürüttüğü hizmetlere yönelik bir dizi oryantasyon ziyareti gerçekleştirmeleri için desteklenecektir.

Caprifolen, atlarla/etraflarında nasıl çalışılacağı ve hedef grup olan engellilerle nasıl çalışılacağı konusunda eğitim verecektir.

İsveç Ulusal Ajansı varış eğitimi sağlayacaktır. Toplantılar ve faaliyetlerin gözden geçirilmesi yoluyla haftalık olarak daha fazla destek sunulacaktır. Caprifolen Mentorları tüm proje ve süreç boyunca destek sunacaktır.

 

KATILIMCI PROFİLİ

Uygun katılımcılar, 18 ila 30 yaş arasındaki gençlerdir. Dinamik bir ekipte çalışmaya, fikir paylaşmaya ve inisiyatif almaya istekli, yaratıcı ve motive bireyler aranıyor.

Sosyal alanda, atlarda, tiyatroda, dansta, jimnastikte, sirklerde, at binme sporlarında deneyimli bir geçmişe sahip olmak bir varlık olarak kabul edilir.

 

Başvuru için tıklayınız

Daha fazla fırsata erişmek için Telegram kanalımıza katılabilirsiniz. Katılmak için tıklayınız

Daha fazla kişinin faydalanması için sosyal medya hesaplarınızdan paylaşmak ister misiniz ?
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Pin on Pinterest
Pinterest

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This div height required for enabling the sticky sidebarAd Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
%d blogcu bunu beğendi: