Hit enter after type your search item
ERASMUSGRAM

Erasmus'tan daha fazlası

İstanbul Ticaret Odası Burs Başvuru Duyurusu

img

İTO İstanbul Ticaret Odası’nın yaptığı açıklama ile birlikte burs başvuruları alınmaya başlandı

Burslar karşılıksız mıdır?

Evet, burslar karşılıksızdır. Geri ödemesizdir.

Başvurular resmi site üzerinden online yapılması gerekiyor.

Burslar kimlere verilecek?

Lisans, Yüksek Lisans Ve Doktora Öğrencileri burs için başvuru yapabilir.

Açık Öğretim okuyan ve uzaktan eğitim alan öğrenciler burs için başvuru yapamaz.

Mevcut olarak burs alan bursiyerlerin ise burs için başvuru yapmasına gerek yoktur.

Lisans Bursları Hakkında:

İstanbul’daki devlet üniversitelerinin birisinde okuyan lisans öğrencileri ve özel üniversitelerde %100 bursla okuyan öğrencilere verilen burstur.

Lisans öğrencileri olması , T.C vatandaşı olması, hazırlık ve 1. öğrencilerinin 22 yaşından büyük olmaması, 2. sınıf öğrencilerinin 24 yaşından büyük olmaması, 3. sınıf öğrencilerinin 25 yaşından büyük olmaması, 4.sınıf öğrencilerinin ise 26 yaşından büyük olmaması gerekiyor.

Herhangi bir başka kurumdan burs almaması gerekiyor ( KYK’dan verilen karşılıksız burs dahil )

Herhangi bir kurum ya da kuruluşta tam zamanla çalışmayan, ara sınıf öğrencileri için başarı not ortalamasının 4’lük sistemde minimum 2,50 olması ya da 100’lük sistemde minimum 65 olması gerekiyor.

Yüksek Lisans Bursları Hakkında

İstanbul’daki devlet üniversitelerinin birisinde okuyan yüksek lisans (master) öğrencileri (formasyon programları hariç) ile yalnızca İstanbul Ticaret Üniversitesi’nde okuyan yüksek lisans (master) öğrencilerine verilir.

Yüksek lisans programlarından birisinde öğrenci olan, T.C. vatandaşı

Herhangi bir başka kurumdan burs almaması gerekiyor ( KYK’dan verilen karşılıksız burs dahil )

Herhangi bir kurum ya da kuruluşta tam zamanla çalışmayan, lisans bitirme notunun ya da yüksek lisans GANO 4 ‘lük sistemde minimum 3 ya da 100’lük sistemde 76,66 olması gerekiyor.

Doktora Bursları Hakkında

Doktora bursundan faydalanmak için, yalnızca İstanbul Ticaret Üniversitesi ve İstanbul’daki devlet üniversitelerinden birisinde okuyan öğrencilere ya da yurt dışında olan yükseköğretim kurumunda eğitim alan öğrencilere verilmektedir.

Yurt dışı doktora bursu, başvuru sırasında doktora programının bölümü, çalışma alanı ve tez konusunu resmi belgeyle ve beyanla gönderen öğrencilere, burs komitesinin onayıyla verilir.

Not ortalamasının 4’lük sistemde minimum 3 olması ya da 1oo’lük sistemde 76,66 olan doktora öğrencisi başvurusunu yapabilir.

Başvuru için tıklayınız

Daha fazla kişinin faydalanması için sosyal medya hesaplarınızdan paylaşmak ister misiniz ?
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Pin on Pinterest
Pinterest

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This div height required for enabling the sticky sidebarAd Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
%d blogcu bunu beğendi: