Hit enter after type your search item
ERASMUSGRAM

Erasmus'tan daha fazlası

İspanyolcanızı Geliştirmeniz İçin En İyi 10 İspanyol Dizi

img

İspanyolcanızı geliştirmeniz için en iyi 10 İspanyol dizisini öğrenmek için bu makaleyi inceleyebilirsiniz.

1.La Casa de Papel

İspanyolcayı geliştirmek için en iyi diziler arasında başta bu gerilim bir dizidir.  Bu dizi izlerken kendinizi yatak ucunda sık sık bulacaksınız. Çok sürükleyici bir gerilim dizisi olan ve bir günde bütün sezonu izlemek için büyük bir merak uyandırıyor. Konu içeriği 8 kişinin bir araya gelerek zamanın en cüretkar ve önemli banka soygununu ile sahneye çıkmaktadır. Muazzam fikirleriyle sizleri hayran bırakacaktır. Bu soygun darphanede 2 milyara yakın Euro kaçmak için planlamıştır. 

2.Narcos 

Kırsal Kolombiya’daki kökenlerini global uyuşturucu krallığına ulaştıran korkunç yolculuğunu dile getiriyor. Yolsuzluk, politikalara, otoriteye dönemine bakılarak çok acımasız bir an sizlere sunuyor.

3.Elite

En iyi İspanyol dizileri arasında bir diğeri de elitedir. Konu da üç kişiye verilen burs verilerek dram başlamaktadır. Bu dizi yasak aşk, polis soruşturma ve çatışmaları gibi olayları dile getiren bir cinayet konu ediyor.  

4.Ingobernable

En iyi ve en önemli neftlix serisidir. Meksika’da gelmektedir. Gerilim dizi seviyorsanız u dizi tam sizler için piyasaya sürülmektedir. Buradaki konu ofiste zaman geçiren Meksika da bulunan cumhurbaşkanı ve ilk eşinden olan hayatını dile getiriyor. Her şey istedikleri gibi gitmemiştir.

5.Paquitas Salas

En iyi Netflix dizilerinden biri olan ilk sezonundan sonra çok yoğun ve dile getirilen bir dizi haline gelmiştir. Müşteri kaybeden yetenek ajansıyla bilinir. Yetenekli kişileri aramaya başlar. Komedi seveneler için kaçınılmaz bir dizidir.

6.Velvet 

Velvet dizisi 1950 yıllarında en önemli moda mağazalarında yer alan dizidir. Bu dizide mağazanın varisi ve terzilerin arasında geçen ilişkiyi dile getiren konuyu yer almaktadır. Konu bundan da ibaret değildir. Ailedeki, müşterilerdeki kıskançlık ya da komşulardaki kıskançlık, dram, aşk hikayesine ve para konu olan bir karmaşık ve eğlenceli bir dizi olmuştur.

7.Club de Cuervos 

En iyi dram diziler arasında olan ve Meksika’ da bir konuya değiniyor. Futbol kulübü ile sahibinin vefatından sonra başlayan bir miras dizisidir. Hem komik hem de orijinal bir dizi olan futbolu daha çok komediyle İspanyolcayı öğrenmek isteyen kişiler için bir tercihtir. 

8.Tiempos de Guerra

Tiempos de gurra dizisi daha önce bahsettiğimiz Velvet dizisinin yapımcısı olan ve aynı yapımcı bu iki diziyi ortaya çıkarmıştır. 1920 yıllarında ortaya çıkan savaşın İspanyol da fas yerine tekrar götürüyor. O tarihlerde ve zamanlarda birçok kişinin üst sınıf olarak ve kadın olarak kendi isteğiyle hemşirelik yaptığını da söyleyebiliriz. Hiç tahmin bile edemeyeceğiniz dram, romantizm ve macera gibi konulara değinilmiştir. Kesinlikle dram sevenler için kaçınılmaz bir İspanyol dizisidir. 

9.La Reina del Flow

La Reine del Flow dizisi İspanyol dizileri arasında bir diğer önemli ve mutlaka izlenmesi gereken bir dizidir. Şarkı yazarının yaşamı ve hayatıyla ilgili bir olaydan bahsetmektedir. Yanlışlıkla hapsedilmiş bir şarkı yazarıdır. Kolombiya yapımlı olan dizi tam 82 bölüm olarak dizi sevenlerin karşısına çıkmaktadır. Hapsedilen kişinin 17 yıldan sonra çıkan ve ölen ailesinin sorumlusunu bulmak için amaç belirlemiştir. Ardından gelen gerçeklerle yüzleşecektir. 

10.%3

Bu dizi Portekizce olarak bilinse de dil olarak İspanyolcadır. Dizi de konu her 20 yaşını aşan kimselerin ileri zamanlarını gösterecek ve test edecek bir uygulama yapmaktadır. Koloniyi geçip geçmeme konusunda bu test ile değerlendirirler. Geçmezlerse fakir olarak hayat sürecekler. 

Daha fazla kişinin faydalanması için sosyal medya hesaplarınızdan paylaşmak ister misiniz ?
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Pin on Pinterest
Pinterest

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This div height required for enabling the sticky sidebarAd Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
%d blogcu bunu beğendi: