Hit enter after type your search item
ERASMUSGRAM

Erasmus'tan daha fazlası

İskoçya 7 Gün Erasmus+ Projesi

img

Bu kapsamlı ve deneyimsel eğitim kursu, gençlik örgütlerine yönelik olarak gençlerle çalışanların becerilerini ve eğitimini geliştirmek amacıyla açık havada yürüyüşe odaklanmaktadır.

 

Seyahat günleri 5-11 Aralık (varış 4, ayrılış 12) olarak planlanmıştır.

 

Proje, gençlik çalışanlarının açık havada öğrenme ve özellikle yokuşta yürüyüş metodolojisine dahil edilmesi konusundaki yetkinliklerini ve yeterliliklerini geliştirmeyi hedeflemektedir.

 

Kovid-19 salgınıyla birlikte açık havaya çıkma ihtiyacı ortaya çıkmıştır. Bununla birlikte, gençlerin güvenli ve sürdürülebilir bir şekilde orman, dağ, plaj ve su yollarına nasıl erişeceklerini bilmeleri önemlidir.

 

Açık havada öğrenme, açık havada eğitim ve açık havada gençlik çalışması faaliyetleri yıllar içinde farklı yönler almıştır.

 

Ancak şimdi sadece açık havada etkinlik ve öğrenme yapmak yeterli değildir, bu konuda düşünce şeklimizi ve gençlere açık havada ‘olabilme’ becerilerini öğretme şeklimizi, kendi başlarına başa çıkmalarını geliştirmek, duygusal dayanıklılıklarını artırmak ve sosyal ve gelişimsel fayda açısından erişilebilir bir strateji olarak geliştirmemiz gerekmektedir.

 

Pandemi, bu zorlukları aşmak için yeni resmi olmayan metodoloji programları geliştirme arzumuzu hızlandırmıştır.

 

Bu projeyi, Avrupa düzeyinde gençlik çalışmaları topluluğu arasında açık havada öğrenmeye yönelik yenilenmiş bir iş birliği oluşturmak için kullanmak istiyoruz.

 

Projenin amacı, gençlik çalışanlarına ilham vermek, yeni becerilerini gençlere aktarmak ve gençleri güçlendirmek ve katılımlarını teşvik etmek için yöntemler geliştirmektir.

 

Aşağıdaki özel hedefleri ele alarak yukarıdaki genel hedeflere ulaşacağız:

ÖY1: Katılımcı kuruluşlarda gençlerde açık hava becerilerine farkındalığı artırmak.

 

OB2: Açık havada öğrenme çerçevesinde yaratıcı formel olmayan öğrenme etkinlikleri geliştirerek gençlik çalışmalarının kalitesini artırmak.

 

OB3: Gençlik çalışanlarının yeterliliklerini geliştirerek mesleki gelişimlerini iyileştirmek.

 

ÖB4: Sürdürülebilir, açık hava gençlik çalışmaları sunmak ve bir uygulama topluluğu oluşturmak için gençlik çalışma kuruluşlarının kapasitelerini geliştirmek.

OB5: Sağlık ve kişisel bakımı programlara dahil etmenin yollarını keşfetmek.

 

Proje, bir eğitim kursu olan bir hareketlilik faaliyeti içermektedir. Gençlik çalışanları, açık hava metodolojisini keşfederken tepeleri tırmanacak ve keşfederek sürükleyici bir deneyim yaşayacaklar.

 

Eğitim kursu, gençlik çalışanlarının açık havada olma konusunda bilgi, tutum, davranış ve beceriler geliştirmelerine olanak tanıyarak, bunları gençlerle ilişkilendirmelerine ve gençlere sundukları etkinliklerin ve mentorluğun kalitesini artırmalarına yardımcı olacaktır.

 

Detaylar ve başvuru için tıklayınız

 

Daha fazla fırsata erişmek için Telegram kanalımıza katılabilirsiniz. Katılmak için tıklayınız

Daha fazla kişinin faydalanması için sosyal medya hesaplarınızdan paylaşmak ister misiniz ?
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Pin on Pinterest
Pinterest
This div height required for enabling the sticky sidebarAd Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
%d blogcu bunu beğendi: