Hit enter after type your search item
ERASMUSGRAM

Erasmus'tan daha fazlası

Hırvatistan’ın Başkenti Zagreb’de 2 Ay Gönüllülük Yapmak İster Misiniz?

img

Kim başvurabilir ?  18-30 yaş arasındaki kişiler
Hangi ülkeden katılımcılar aranıyor ? Avusturya, Bosna Hersek, Kıbrıs, Finlandiya, İtalya, Letonya, Polonya, Slovakya, İsveç ve Türkiye
Nerede Gerçekleşecek ? Zagreb, Hırvatistan
Ne zaman? 6 Şubat 2021 – 3 Nisan 2021

Proje kapsamında yol masrafları, konaklama, yerel ulaşım desteği,  yemek, sigorta , vize  masraflarınız  Avrupa Birliği tarafından karşılanacaktır. Gönüllü her ay cep harçlığı alacaktır. Gönüllü, proje boyunca Hırvatça dil desteği  alacaktır

 

Proje Açıklaması:

Gönüllülük faaliyeti Hırvatistan’ın Zagreb’de gerçekleştirilecek

06.02.2021 – 03.04.2021 tarihleri arasında 10 genç bir araya gelecektir .

KONAKLAMA, YİYECEK VE ULAŞIM DÜZENLEMELERİ

Konaklama: 10 gönüllünün tamamı Funky lounge hostelinde yaşıyor olacak (7 tramvay durağı, ofise 20 dakika uzaklıkta). Bu projenin amacı doğrultusunda, sadece bu projenin katılımcıları için rezerve edilmiş odalar olacaktır. Cep ve yemek parası: Gönüllüler proje başına 500 EUR alacaktır. Proje süresince ulaşım: Gönüllülere toplu taşıma biletleri verilecektir. Sağlık sigortası: CIGNA Sağlık Sigortası proje kapsamında gönüllülere verilmektedir. Zagreb’e ve Zagreb’den seyahat masrafları: ESC mesafe hesaplayıcısına göre geri ödenecektir

Bu 2 aylık dönem içerisinde;

Uluslararası gençler,  yerel halk için atölyeler oluşturularak kendi kültürlerini ve ülkelerini tanıtmak amacıyla okul çocuklarıyla çalışacaktır.

Her gönüllü  planlamalar  yapılarak yereldeki bir yaşlı ile eşleştirilerek faaliyetlerini yerine getirecektir.

Gönüllüler, etkinlikler üzerine 5 hafta boyunca 5 Syncro atölyesi düzenleyecek. Bu atölyeleri vererek yerel gençlerin gönüllüleri ve geldikleri ülkeleri tanıma fırsatı elde edecektir. İçerik  atölye çalışmalarında kültürlerarası konusu esas alınacak.

Bunun dışında gönüllüler bireysel kişisel projelerini uygulayacaklar. Kişisel proje gönüllülere sahip oldukları bir şeyi yaratmaları için alan verecek bu gönüllü faaliyetinin bir parçası olma fırsatı elde edecekler.

Program sonunda Youthpass sertifikası verilecektir. Bu sertifika, gönüllülük, staj ve iş başvurularınızda geçerli uluslararası niteliği olan bir sertifikadır.

Başvuru Nasıl Yapılacak?

Başvuruyu ingilizce yapınız. Proje hakkında daha detaylı bilgi ve başvuru için tıklayınız

Başvurular için son tarih! 10 Ocak 2020

 

 

Daha fazla kişinin faydalanması için sosyal medya hesaplarınızdan paylaşmak ister misiniz ?
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Pin on Pinterest
Pinterest

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This div height required for enabling the sticky sidebarAd Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
%d blogcu bunu beğendi: