Hit enter after type your search item
ERASMUSGRAM

Erasmus'tan daha fazlası

Hırvatistan , Samobor Uzun Dönem Gönüllülük Projesi

img

Bu proje, pratikte uygulanması için en uygun yöntem ve dinamikleri seçmek için zanaat ve kültür açısından mesleklerine ve tutkularına uygun olarak gönüllülere özerk yaratıcı faaliyetler yapma imkanı sunmaktadır.

Etkinlik, gençler arasında bilgi alışverişini, yaratıcılığın ve inisiyatif duygularının gelişimini teşvik eden yaygın eğitim yöntemleri üzerine geliştirildi.

Bu etkinlik sayesinde katılımcılar, zanaat sektöründe kültürel çeşitliliği, yaratıcılığı ve nesillerin yenilenmesini teşvik eden ve teşvik eden bir dizi içeriğe katılarak girişimcilik ve zanaat becerileri kazanacak ve kültürel farkındalığı artıracaktır.

Etkinliğin özel amaçları şunlardır:

– el sanatları alanında kendi girişimci fikirlerini geliştirerek katılımcıların yaratıcı ifadesini teşvik etmek;

– zanaat sektöründe özel bilgi geliştirmek;

– yerel topluluklarda gençlerin sosyal ve kültürel ekosistemlere saygı duymasını teşvik etmek;

– bir kimlik olarak el sanatlarına ve farklı benzersiz el sanatlarını koruma ihtiyacına ilişkin farkındalığın artırılması;

– uluslararası zanaat festivalinde gösteriler ve canlı atölye çalışmaları ile geleneksel ve modern zanaat uygulamalarının bir araya getirilmesi;

– üretim yöntemleri de dahil olmak üzere çeşitli zanaat uygulamalarını temsil eden bir dijital yayının oluşturulması;

– gönüllülerin el sanatlarında özel pratik becerilerinin geliştirilmesi (mobilyaların yenilenmesi, seramik yapımı, faaliyette yer alan farklı bölge ve ülkelerden dikiş ve diğer atalara ait geleneklerin öğrenilmesi);

– nesiller ve ülkeler arasında aktarılabilecek zanaatkarlık ve sanatsal bilgiyi sağlamak için gönüllüler ve yerel topluluk arasında kültürlerarası diyalog kurmak;

-Gönüllülerin dil becerilerinin güçlendirilmesi;

– Avrupa Dayanışma Programına teşvik etmek

.

Başvuru nasıl yapılır?

Başvuruda bulunmak isteyen gönüllü adaylarının cv ve motivasyon mektuplarını 11 Kasım 2022 tarihine kadar cediddernegi@gmail.com adresine gönderilmesi gerekmektedir.

Projenin Bilgi Paketine erişmek için tıklayınız

Proje Tarihleri: 01.12.2022. – 03.08.2023 Süre: 8 Ay

Nerede: SAMOBOR, Hırvatistan

Gönüllü sayısı 1

ÇOK ÖNEMLİ NOT : Başvuruda bulunacak olan gönüllülerin, Yeşil Pasaporta sahip olması veya hayli hazırda geçerli bir vizeye sahip olması gerekmektedir. Sorularınız için cediddernegi@gmail.com adresine yazabilirsiniz.

 

Daha fazla fırsata erişmek için Telegram kanalımıza katılabilirsiniz. Katılmak için tıklayınız

Daha fazla kişinin faydalanması için sosyal medya hesaplarınızdan paylaşmak ister misiniz ?
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Pin on Pinterest
Pinterest

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This div height required for enabling the sticky sidebarAd Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
%d blogcu bunu beğendi: