Hit enter after type your search item
ERASMUSGRAM

Erasmus'tan daha fazlası

Günde 10 Euro ile Roma’da Gezilecek Yerler: Nasıl Olacak? 

img

Herkesin merak ettiği Roma’da günde 10 Euro ile Roma’da gezilecek yerler nasıl olacak? Çok araştırılmaktadır.

Günde 10 Euro ile Roma’da gezilecek yerler nasıl olacak? Çok merak edilen bir konu olmaktadır. Sizlere bundan bahsetmek istiyorum.

Roma’da ekonomik bir tatil, nerede kalacağınız, hangi sokaklar da yemek yiyeceğiniz, müzelere ücretsiz nasıl girileceği ve her şeyden önemli olan sosyal ağları nasıl kullanacağınızı bilmediğiniz zaman günde 10 Eura’ya çok rahat gezebilirsiniz.

Avrupa’nın sanat merkezi olarak Roma’yı en uygun bütçeler ile gezmek mümkün.

Roma Nerede?

Roma İtalya’nın başkentidir. Roma ülkenin orta batı tarafında yer almaktadır. Roma Tiren Denizi kıyısında yer alan ve Katolik aleminin merkezi olan Vatikan’a  da ev sahipliği yapmaktadır. 

Roma’ya Nasıl Gidilir?

Roma’ya nasıl gidilir? Roma’ya gitmek için en kolay yöntem Roma uçuşlarına katılmaktır.  Çok uygun fiyatlar da uçak biletlerini takip ederek rahatça girebilirsiniz.

Roma’da Ucuz Tatil Nasıl Yapılır? Bunlar İçin Uygun ve Ekonomik Öneriler

Roma’da ucuz tatil yapmak isterseniz ilk önce bütçe planlaması yapmanızda fayda var. Bu  hususta önemli olan dört şey vardır. 

1-Uçak bileti,

2-Konaklama yeri,

3-Yeme-içme masrafları,

4-Alış-veriş önemli olan bir husus olmaktadır.

Roma’da uygun ve ekonomik tatil yapmak için şehrin önemli ipuçlarını bilmeniz gerekli. Örneğin; nereye ne zaman ücretsiz girebilirsin veya en uygun ulaşımı nasıl yapabilir? Bunlar hakkında sizlere ipuçları vermek isterim.

  Roma’da her yere rahatlıkla yürüyerek gidebilirsiniz. Toplu taşıma da çok uygun olmaktadır. Yürüdüğünüz zaman göreceğiniz pek çok sayıda yer almaktadır.

  Turist tuzaklarına çok dikkat etmeniz gerekli. İlk önce Roma dondurmasını merkez de yememelisiniz. Daha ara sokaklarında ve mahallelerin de yemelisiniz.

  Turistler için turlar düzenlenmekte onları tercih etmemelisiniz.

  Fazla dil seçeneği olan yerlere sahip olan yerlerde yemek yemeyin. Bunların fiyatları çok yüksektir.

  Resim çekmek istersen mutlaka kendin telefon ile ya da fotoğraf makinesi ile çekmelisiniz.

Roma’da Ücretsiz Yapılacak Şeyler

Roma çok turistik bir yer olmaktadır. Fakat sizler bu şehir de yapılabilecek pek çok ücretsiz aktivite olmaktadır. Onlara dikkat etmeniz gerekir. Bunlar sırası ile;

1-Pantheon girişi bedava olmaktadır. Gişeler de çok fazla sıra olmaktadır. Yinede içerisindeki harika ve muhteşem kubbeyi görmek için sıra beklemek değerdir.

2- Aziz Petrus Bazilikasına giriş bedava olmaktadır. Burada harika heykeller görebilirsiniz.

3-Roma meydanları her daim ücretsiz olmaktadır. Bu meydanlar da sokak sanatçıları olmaktadır. Yemek ve içmek için burasını tercih etmeyin çünkü burası pahalıdır.

4- Trevi Çeşmesi bir başka ismi ile Aşk Çeşmesi buranın çevresinde göle bozuk paralar atan kişileri görebilirsiniz. Ama sizler uygun tatil yapmak istiyorsanız para atmamalısınız.

5-Villa Borghese; Roma’nın en popüler parkı olmaktadır. Ve buraya giriş bedavadır. Mutlaka burayı görmeniz gerekir.

6- Bedava turlar Roma’da çok olmaktadır. Örneğin; New Rome Free Tour ve bunun gibi turları takip ederek ücretsiz turlara katılabilirsiniz.

7- Mimar Donato Bramante tarafından tasarlanmış olan Yüksek Rönesans döneminin ilk yapısı olan Tempietto Roma da görülecek ve gezilecek yerler arasında olup girişleri de bedava olmaktadır. 

Roma’da Günde 10 Euro Harcayarak Gezilecek Yerler

Roma’da günde 10 Euro harcayarak gezilecek yerler pek çok  olmaktadır. Her ayın ilk ve son Pazar günleri Roma’da bedava müze ziyaretleri yapılmaktadır.  Bu günler de çok farklı müzeler kapılarını sizlere bedava açmaktadır.

  Vatikan Müzeleri; Roma’da ki nadide eserler içerisinde barındırmaktadır. Buradaki eserleri görmek isterseniz eğer Roma tatilinizin ayın son haftasına denkgetirmeniz gerekir. Çünkü ayın son Pazar günü müzeye giriş ücretsiz olmaktadır.

  Ünlü yazar İtalyan Mario Praz’ının evide müze olarak kullanılmaktadır. Buranın girişi de bedava olmaktadır. 

  Panteon;  Antik Roma’nın en popüler yapısı olmaktadır. Buranın girişi de bedavadır.

  Napolyon müzesine de girişler bedava olmaktadır.

  Kolezyum’ a ise bedava girmek isterseniz Colosseum Sayfasını ziyaret etmeniz gerekir.

  Roma da meydanlar her zaman bedava olmaktadır. 

  Sistina Şapeli ; her ayın son Pazar günü bedava olmaktadır. 

  Roma da olan kiliselerin hepsi bedava olmaktadır.

Daha fazla kişinin faydalanması için sosyal medya hesaplarınızdan paylaşmak ister misiniz ?
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Pin on Pinterest
Pinterest

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This div height required for enabling the sticky sidebarAd Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
%d blogcu bunu beğendi: