Hit enter after type your search item
ERASMUSGRAM

Erasmus'tan daha fazlası

Bulgaristan başkenti Sofya ESC Gönüllülük Projesi

img

Proje kapsamında seyahat masrafları, konaklama, yemek ve projeyle bağlantılı masraflarınız karşılanacaktır

Gönüllü her ay cep harçlığı alacaktır.

Proje, Bulgaristan’ın başkenti Sofya’da gerçekleşecektir.

Projeye hangi ülkelerden başvurular kabul ediliyor?

Ermenistan, Avusturya, Bosna Hersek, Belçika, Kıbrıs, Çek Cumhuriyeti, Almanya, Danimarka, Estonya, Yunanistan, İspanya, Finlandiya, Fransa, Gürcistan, Hırvatistan, Macaristan, İtalya, Karadağ, Hollanda, Romanya, Portekiz, Türkiye, Tunus, Slovenya , Slovakya

Proje Açıklaması

Projenin temel amacı, gençlerin istihdamını destekleyecek bilgi ve becerilerin oluşturulması ve azınlıklardan gençlerin ve okulu bırakma riski altındaki gençlerin mesleki hayata geçirilmesine yönelik motivasyonun oluşturulmasıdır.

Amaç, farklı ülkelerden gönüllülerin gençlerle enformel eğitimler gerçekleştirmeleri ve kültürlerarası diyaloga girmeleri için fırsatlar yaratmak ve böylece onların işgücü piyasasına başarılı bir şekilde entegrasyonlarına katkıda bulunmak ve sosyal becerilerinin gelişimini desteklemektir.

Proje faaliyetleri, özel eğitim ihtiyaçları olan çocukları ve okul ortamında ve RCSPIE (Sofya) yaz okulu sırasında risk altındaki öğrencileri desteklemek için yaygın eğitim ve öğretimin uygulanmasını, kültürlerarası diyalog ve iyi uygulamaların değişimini, ilgili ofis çalışmalarını içerir

KONAKLAMA, YEMEK VE ULAŞIM DÜZENLEMELERİ

3 uluslararası gönüllü, Sofya’da bulunan tam donanımlı bir dairede birlikte yaşayacak.

Her gönüllü gerekli yaşam koşullarına sahip olacaktır. Tesisler (elektrik ve su) karşılanacaktır.

Gönüllüler her ayın başında yerel para birimi Bulgar levası cinsinden nakit olarak yemek yardımı ve cep harçlığı alacaklar. Bulgaristan’a ve Bulgaristan’dan ulaşım masrafları, Erasmus+ programındaki Mesafe hesaplayıcısına göre karşılanmaktadır.

İşe ulaşmak için ulaşım masrafları karşılanacak

ETKİNLİK SIRASINDA EĞİTİM

Gönüllüler, Bulgaristan Ulusal Ajansı tarafından düzenlenen olağan ESC eğitimlerine katılacaklar: Varışta ve Ara Dönem Eğitimleri. Gönüllüler için varışta özel oryantasyon eğitimi düzenlenecek

– Sofya’yı dolaşmak; Bulgar kültürü ve gelenekleri ile ilgili ayrıntıların açıklanması; SEN’li çocuklarla çalışmanın temelleri. Bulgar dili öğrenmede uluslararası gönüllüler desteklenecektir. Öğrenme materyalleri, CD’ler, ders kitapları vb. sağlanacaktır.

Detaylı bilgi ve başvuru için tıklayınız

KATILIMCI PROFİLİ

Projenin amaçları doğrultusunda, NART, Program ülkelerinden 3 uluslararası ve Bulgaristan’dan 2 olmak üzere 5 gönüllüye ev sahipliği yapacak

– 18-30 yaş arası gençlerden. Cinsiyet, din ve etnik köken gözetmeksizin okulu bırakma riski olan gençlerle ve SEN’li çocuklarla çalışmak için yüksek motivasyon bekliyoruz.

İyi derecede İngilizce bilen, Görsel İletişim, Görsel Sanatlar ve Multimedya ile ilgilenen, esnek gönüllüler arıyoruz.

 

Daha fazla kişinin faydalanması için sosyal medya hesaplarınızdan paylaşmak ister misiniz ?
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Pin on Pinterest
Pinterest

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This div height required for enabling the sticky sidebarAd Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
%d blogcu bunu beğendi: