Hit enter after type your search item
ERASMUSGRAM

Erasmus'tan daha fazlası

Bulgaristan, Bansko 7 Günlük Gençlik Değişimi

img

Niceader olarak ortağı olduğu 27 Mart – 4 Nisan tarihleri arasında Bansko, Bulgaristan’da gerçekleştirilecek olan “Xplore Migration” adlı Gençlik Değişim Programı için katılımcı çağrıları başladı!

Seyahat masrafları karşılanıyor. Faaliyetler süresince konaklama ve yemek (kahvaltı, öğle yemeği ve akşam yemeği) ev sahibi kuruluş PROVISION International tarafından karşılanacaktır.

 

 

Tüm katılımcılar Bansko Bulgaristan’da aşağıdaki adreste bulunan Royal Bansko apart otelinde konaklayacaktır: “Kosherinata” 2770, Bansko, Bulgaristan

Proje aşağıdaki sonuçları arıyor:

Proje aynı zamanda aşağıdaki sonuçlara da sahip olacaktır: -farklı sosyal, kültürel, eğitimsel geçmişlerden, farklı milliyetlerden ve etnik gruplardan, hatta daha az imkana sahip gençleri ve göçmen, kökenli gençleri dahil ederek kültürlerarası diyaloğun teşvik edilmesi ve Avrupalı olma duygusunun güçlendirilmesi- mültecilerle anlayış, hoşgörü ve dayanışmayı teşvik etmek, Avrupa değerleri çerçevesinde kültürlerarası diyaloğu teşvik etmek

 

– gençlerin çeşitli beceri ve tutumları/sosyal, kültürlerarası, dil, ayrıca konuyla ilgili beceri ve bilgi/değişimi, göç süreçleri, faydaları, hakları ile ilgili belirli bilgi, anlayış, farkındalık geliştirmeye odaklanacaktır. nefret söylemini öğrenme ve nefret söylemini tanımlama, bildirme ve bunlarla mücadele etme beceri ve yeterliliklerinin yanı sıra mültecilerle olumlu tutum ve dayanışmayı teşvik etme

 

 

– güçlendirilmiş Avrupa değerleri ve önyargıları ve klişeleri yıkmak – alışverişimiz, özellikle İnsan haklarının korunması, demokrasi, aktif vatandaşlık açısından Avrupa değerlerine dayanmaktadır.

 

Projenin kendisi, göçmen ve göçmen olmayan gençlerin yanı sıra farklı etnik ve sosyal geçmişlere sahip gençleri dahil ederek, hoşgörüye dayalı güvenli bir öğrenme ortamı sağlayarak mültecilere yönelik Avrupa değerlerini, özellikle de Avrupa dayanışmasını teşvik ediyor, aynı zamanda klişeleri ve önyargıları kırıyor. ve anlayış.

 

 

– göç gibi sosyal açıdan ilgili konular hakkında farkındalığı artırdı ve böylece topluma katılımı ve aktif katılımı teşvik etti – değişim oldukça ciddi mevcut zorluklarla mücadele ediyor

 

– 2. Dünya Savaşı’ndan bu yana en kötü krizlerden biri, gençler arasında göç anlayışını teşvik ediyor, aynı zamanda teşvik etmeye çalışıyor mültecileri entegre etme, yerel düzeyde hoşgörü, kabul ve anlayışı teşvik etme, gençleri mültecilerle gönüllü çalışmaya dahil etme vb.

 

Başvuru için tıklayınız

 

Daha fazla fırsata erişmek için Telegram kanalımıza katılabilirsiniz. Katılmak için tıklayınız

Daha fazla kişinin faydalanması için sosyal medya hesaplarınızdan paylaşmak ister misiniz ?
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Pin on Pinterest
Pinterest
This div height required for enabling the sticky sidebarAd Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
%d blogcu bunu beğendi: