Hit enter after type your search item
ERASMUSGRAM

Erasmus'tan daha fazlası

Belçika , Rochefort Uzun Dönem Gönüllülük Projesi

img

AKTİVİTE AÇIKLAMASI

 

« Collectif des Petits Chemins », Belçika’nın Fransız topluluğunda bulunan bir köy olan Lessive’de bulunan, kar amacı gütmeyen bir dernek ve okuldur. Amacı, çocukların kişiliklerine göre ve doğal çevreyi kullanarak hazırlanmış yeni pedagojileri teşvik etmektir.

Bu aktivite, 2 buçuk yaşından 5 yaşına kadar olan küçük çocuklarla; veya 6-11 yaş arası çocuklarla

 

 

Ana görevler: Öğretmenleri desteklemek ve çocuklara bakmak: Pazartesiden Cumaya (8:30-16:00, Çarşamba 8:30-12:00 hariç). o Sabahları okulda çocukların karşılanması;

Farklı sanatsal atölye çalışmalarına katılım (örn. resim, çizim, dokuma, hikaye anlatma, şarkı söyleme, kil modelleme,…);

Molalarda çocuklara eşlik etmek ve onlara yemek yemeleri, giyinmeleri için yardım teklif etmek;

Dış etkinliklere katılım: Çiftlik ziyareti, ormanda yürüyüş, serbest zaman etkinlikleri,

Projenin ilk aşamasından sonra çocuklarla kişisel bir etkinlik uygulanması.

 

KONAKLAMA, YEMEK VE ULAŞIM DÜZENLEMELERİ

 

Konaklama: Okuldaki ESC gönüllüleri (toplamda 4) aktivitenin yakınındaki tam donanımlı bir ortak evi veya daireyi muhtemelen diğer gönüllülerle paylaşacaktır.

Evden okula ulaşım ücretsizdir.

Yemek: Gönüllü bir bütçe alacak ve yemekleri kendisi halledecektir. Seyahat masraflarına yapılan istisnai katkı dışında katılım ücretsizdir.

Gönüllü, tüm aktivite boyunca ücretsiz pansiyon ve konaklama alacaktır. Faaliyet süresince kişisel harcamaları için küçük bir harçlık (cep harçlığı) alacaktır.

 

FAALİYET SIRASINDA EĞİTİM

Belçika’nın Fransızca konuşan Ulusal Ajansı ile: varışta ve ara dönem seminerleri. Belçika’daki destek organizasyonu ile (Association des Compagnons Bâtisseurs asbl, “CBB”):

Belçika’nın Fransızca konuşulan bölgesinde CBB tarafından desteklenen diğer projelerde diğer ESC gönüllüleri ile 2 hafta sonu yerleşim yeri ve ağ kurma faaliyetleri.

CBB tarafından yıl boyunca çeşitli çalıştayların yanı sıra ilgilenenler için bir kamp lideri eğitimi önerilecektir.

 

KATILIMCI PROFİLİ

Etkinliğe katılmak için motive / açık fikirli ve proaktif / çocuklara karşı yardımsever tutum ve aktif ve işbirlikçi pedagojik yaklaşımlarla ilgilenme / dışarıda vakit geçirmekten ve doğa ile teması takdir etmekten korkma / Fransızca öğrenmeye çok motive ve hazır uluslararası toplu yaşam/iyi hal belgesi gelmeden/korkmadan temel bilgileri öğrenmek.

Proje tarihleri: 27/08/2022 to 26/08/2023

 

 

BAŞVURMAK İÇİN TIKLAYINIZ  < “KAYIT OLUN” VE SON TARİHTEN ÖNCE FORMU DOLDURUN

Daha fazla fırsata erişmek için Telegram kanalımıza katılabilirsiniz. Katılmak için tıklayınız

Daha fazla kişinin faydalanması için sosyal medya hesaplarınızdan paylaşmak ister misiniz ?
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Pin on Pinterest
Pinterest

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This div height required for enabling the sticky sidebarAd Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
%d blogcu bunu beğendi: