Hit enter after type your search item
ERASMUSGRAM

Erasmus'tan daha fazlası

Belçika , Oostende 19 Haftalık Gönüllülük Projesi

img

AKTİVİTE AÇIKLAMASI

Yaban Hayatı Rehabilitasyon merkezinde günlük işlerde faaliyet gösterirsiniz. Adım adım, size çalışma şekli ve uygulanan protokoller tanıtılacaktır. Öğrenmeye istekli olmak çok önemlidir.

 

Başlangıçta, temel görevleri yerine getirecek ve daha deneyimli bir ESC gönüllüsüne yardımcı olacaksınız. Merkezinde herkesin her türlü işi yapması gerektiğini unutmayın: hayvanları beslemek ve tartmak, personele yardımcı olmak, yemek hazırlamak gibi.

İdari disiplini sürdürmeniz ve belirli hijyen prosedürlerine uymanız gerekir. Yaban hayatı takip edecek bir saate sahip olmadığı için esnek olmak çok önemlidir.

 

Projeniz sırasında her tür kuş ve memeliyi nasıl rehabilite edeceğinizi, sıvı tedavisini nasıl yapacağınızı, tüp hayvanları ve petrole bulanmış vahşi hayata nasıl yardım edeceğinizi öğreneceksiniz. İyi bir takım ruhunun önemli olduğu büyük bir grup motive gönüllü (yerliler, stajyerler, yaşlılar) ile birlikte çalışacaksınız.

KONAKLAMA, YEMEK VE ULAŞIM DÜZENLEMELERİ

Yaban Hayatı Merkezi’ne 30 dakika uzaklıkta bir evde kendi odanız olacak. Evin bir mutfağı ve diğer ESC ortaklarıyla paylaşacağınız bir oturma odası var. Banyo ve tuvalet de ortaktır.

 

Her ESC gönüllüsü, hem yemek masraflarınız hem de cep harçlığınız dahil olmak üzere ayda 360,00 € alacaktır. Her ay banka hesabınızdan ödenecektir. Ayrıca, ESC-house’dan 20 dakikalık bir yolculukla şehir merkezine gitmek için kullanılabilecek bir bisiklet alacaksınız.

FAALİYET SIRASINDA EĞİTİM

İlk günlerinizde, gerekli tüm şeyleri öğrenmek için kıdemli bir yerel gönüllü ve personel ile birlikte çalışacaksınız. Adım adım,  protokoller ve çalışma şekli ile tanışacaksınız.

KATILIMCI PROFİLİ

Ön bilgi gerekli değildir, ancak öğrenmeye istekli olmak esastır. Yaş: 19-30 yaşında. Doğaya ve vahşi yaşama tutkusu olan spontane genç bir yetişkin aranıyor.

Hayatının bir yılını bu Yaban Hayatı Rehabilitasyon projesine adayabilecek biri.

 

Esnek olmanız (hafta sonu çalışması), sosyal olmanız ve stresle başa çıkabilmeniz gerekir. İyi bir fiziksel durumda olmak ve ellerini kirletmekten korkmamak!

Bir takımda çalışacaksınız, bu nedenle açık fikirli ve olumlu bir tutuma sahip olmak çok önemlidir.

İngilizce: minimum A2 olmalıdır.

Proje tarihleri: 01/11/2022 to 14/03/2023

 

 

Resmi adresine erişmek ve başvuru için tıklayınız

Daha fazla fırsata erişmek için Telegram kanalımıza katılabilirsiniz. Katılmak için tıklayınız

 

Daha fazla kişinin faydalanması için sosyal medya hesaplarınızdan paylaşmak ister misiniz ?
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Pin on Pinterest
Pinterest

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This div height required for enabling the sticky sidebarAd Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
%d blogcu bunu beğendi: